Krystyna Pawłowicz ostro odpowiada amerykańskiej ambasador!

Ostatnie słowa ambasador USA w Polsce – Georgette Mosbacher o wolności mediów wzburzyły zarówno polityków naszego kraju, jak i obywateli. Krystyna Pawłowicz nawiązała na Twitterze do listu kobiety, żądając „szacunku dla Narodu i Państwa Polskiego i jego demokratycznie wybranych władz”.

 

– Jako poseł na Sejm RP ŻĄDAM od Pani szacunku dla Narodu i Państwa Polskiego i jego demokratycznie wybranych władz. Proszę szanować nasze zwyczaje i polskie prawo,które wiąże wszystkich,także antypolską,antydemokratyczną stację TVN – napisała posłanka – Czyli @USAmbPoland WSPIERA ANTYPOLSKĄ działaln TVN i popiera ich: działania w celu OBALENIA legal władz RP promow. faszyzmu jako prowokacji polit p-ko PL ośmieszanie Prez.USA D.Trumpa podważanie sojuszu wojsk PL-USA antypolonizm i łamanie prawa medialnego – dodała w kolejnym Tweecie.

 

Wizyta Georgette Mosbacher w Sejmie była żywo komentowana w mediach społecznościowych. W czasie rozmów z posłami kobieta wypowiadała się o wolności prasy w Polsce, co relacjonowali później sami parlamentarzyści.

 

– W Kongresie wielka sympatia dla Polski, ale jest jedna rzecz, która może zepsuć te stosunki to zamach na wolne media. Ostrzegam, bo jestem szczera” – napisał Marcin Święcicki z PO, cytując ambasador.

 

– Czy będzie jakiś procedowany projekt, co do którego państwo myślicie, że należy się zainteresować, czy też coś może nas niepokoić? (…) Powinniście mieć świadomość, że jedna rzecz, co do której Kongres amerykański się zgadza zarówno Demokraci, jak i Republikanie, to jest wolność prasy” – powiedziała kobieta – I Demokraci i Republikanie bardzo chętnie pomagają Polsce, bo wiedzą, że Polska jest bardzo ważnym sojusznikiem. Ale, to się może wszystko posypać, jeśli chodzi o wolność prasy, to tu wszystko jest czarno-białe w USA. I mówię to państwu, bo słyszę o tym ciągle – dodała.

 

Dodatkowo, Mosbacher napisała do premiera Morawieckiego list, w którym zawarta została informacja, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować krytyki polskich polityków pod adresem dziennikarzy TVN mających związek ze sprawą tzw. urodzin Hitlera.

 

Kobieta uważa, że niedopuszczalne jest, aby osoby publiczne podawały w wątpliwość wiarygodność stacji TVN. Wprost nazywa takie działanieatakiem na „niezależnych dziennikarzy”.

 

Źródło: nczas.com; Twitter – KrystPawlowicz
Fot.: flickr.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat