Krwawy odwet za wczorajszy zamach w Egipcie. Nie żyje 40 terrorystów!

Jak podaje nczas.com, egipskie siły bezpieczeństwa zabiły łącznie 40 osób podejrzanych o działalność terrorystyczną w trzech osobnych incydentach, do jakich doszło w Synaju Północnym oraz Gizie.

 

 

Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało opinię publiczną o tym fakcie zaraz po ataku bombowym na autobus turystyczny w Gizie, podczas którego zginęły cztery  osoby.

 

 

Ministerstwo ujawniło, że zginęło 30 osób podejrzanych o terroryzm podczas nalotów na ich kryjówki w Gizie. Kolejne 10 zginęło w Północnym Synaju, gdzie kraj walczy z rebelią prowadzoną przez Państwo Islamskie. Według państwowej agencji informacyjnej MENA doszło do strzelaniny. Resort nie podał też żadnych szczegółów na temat tożsamości podejrzanych ani ewentualnych strat bądź rannych wśród członków sił bezpieczeństwa. Opublikowano jedynie zdjęcia zakrwawionych ciał z ukrytymi sylwetkami domniemanych terrorystów.

 

 

Władze ostrzegają, że grupy terrorystyczne planują serię ataków na instytucje państwowe jak      i na przemysł turystyczny.

 

Źródło: nczas.com
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat