Kraków: Sceny jak z GTA! Szalona ucieczka 12-latka przed policją

Policyjne pościgi i niebezpieczne interwencje funkcjonariuszy służb to coś, co w Polsce nie jest czymś niespotykanym. Kiedy jednak sprawcą przestępstwa, za którym rusza policyjny pościg, okazuje się być 12-letnie dziecko, wtedy ciężko się dziwić łapiącym się za głowę zszokowanym takim obrotem sprawy ludziom. 

 

Tego typu sytuacja miała miejsce w Krakowie. Całe zdarzenie rozegrało się na osiedlu Ruczaj. To właśnie tam, pełniący służbę policjanci postanowili zatrzymać w ramach rutynowej kontroli przejeżdżający w tamtej części miasta samochód marki opel. Jego kierowca jednak nie zareagował i pojechał dalej. Funkcjonariusze postanowili wówczas ruszyć w pościg.

 

Kierowca zaczął uciekać, przejeżdżając przy tym na czerwonym świetle przez jedno ze skrzyżowań. Dodatkowo z okna tego pojazdu, jedna z osób wyrzucała podejrzane przedmioty niewielkich rozmiarów.

 

W pewnym momencie auto zatrzymało się, jednak kiedy funkcjonariusze zbliżyli się do niego, kierowca nagle ponownie ruszył, uderzając tym razem w policyjny radiowóz.

 

Ostatecznie znajdujące się w pojeździe osoby udało się zatrzymać. Jak się okazało, oplem kierował 12-letni chłopiec, a wraz z nim w samochodzie znajdowała się 24-letnia kobieta oraz 16-latek. Ustalono też, że wyrzucane przez okno auta rzeczy to marihuana w postaci suszu roślinnego.

 

Po przeprowadzonych badaniach na obecność narkotyków w organizmie wyszło na jaw, że 12-letni kierowca był pod wpływem środków psychoaktywnych. Jego 16-letni kolega przyznał się natomiast, że to on był posiadaczem narkotyków, które dał swojemu o 4 lata młodszemu kompanowi.

 

Krakowska policja ma również problem z innym zjawiskiem na terenie lokalnych osiedli. Po rozbiciu kilku dobrze zorganizowanych grup przestępczych na terenie stolicy Małopolski, miejsce swoich starszych kolegów starają się zająć młodociani pseudokibice. O tym pisaliśmy również w poniższych artykułach:

 

Młodociani chuligani przejmują przestępczy rynek? Nowe bojówki chcą zasłynąć brutalnością

 

Kraków: Porachunki młodocianych chuliganów! Nożownicy pochwalili się nagraniem z ataku [FOTO]

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

MB

 

 
Komentarze

Kraj

Świat