Kraków: Nowe fakty ws. ostrzelania tramwajów i budynków! [WIDEO/FOTO]

W dniu wczorajszym informowaliśmy o niebezpiecznym incydencie, który rozegrał się po godzinie 21 w Krakowie. W rejonie ulicy Mogilskiej, między przystankiem Rondo Mogilskie a Cystersów doszło do ostrzelania tramwajów. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna. Dziś wiadomo więcej na temat całego zajścia.

 

Jak się okazało, sprawcy nie strzelali w dniu wczorajszym jedynie w stronę tramwaju. Strzały miały paść również w kierunku okolicznych budynków. Napastnicy posługiwali się jedynie bronią pneumatyczną, jednak i tak wywołało to sporo utrudnień oraz doprowadziło do szkód i konieczności naprawy dwóch tramwajów.

 

Najpoważniejszym skutkiem tego incydentu jest jednak fakt, że jeden z pasażerów jadących wówczas komunikacją miejską został raniony w okolicy oczu, gdy rozbite zostało szkło podczas ostrzelania.

 

Policja przeprowadziła sprawne działania w celu schwytania sprawców ataku. Okazali się być nimi dwaj młodzi mężczyźni, którzy około godziny 23 w poniedziałkowy wieczór, byli już zatrzymani przez funkcjonariuszy w rejonie ulicy Zaleskiego. Znaleziono przy nich broń pneumatyczną, z której oddano wcześniej strzały.

 

 

Mężczyźni byli w stanie nietrzeźwym, co mogło przyczynić się do ich pomysłu na zorganizowanie strzelania na ulicach Krakowa. Ciężko mówić tu o jakichś racjonalnych motywach takiego działania obydwu sprawców. Jeden z nich, mieszkający w Krakowie, nie był wcześniej karany. Drugi ze sprawców, bez stałego miejsca zamieszkania, pomimo młodego wieku był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także sprawy narkotykowe.

 

Na szczęście poszkodowanemu mężczyźnie nie grozi według pojawiających się doniesień nic poważnego.

 

 

Źródło: Facebook/@Malopolska.Policja ; Facebook/@telewizjakrakowpl

 
Komentarze

Kraj

Świat