Koszulka z napisem „konstytucja” na monumencie w centrum miasta [WIDEO]

Działacze totalnej opozycji niejednokrotnie podejmowali działania, które spotykały się z oburzeniem wielu Polek i Polaków. Do tego typu kontrowersyjnych inicjatyw zaliczało się również założenie koszulki z napisem „konstytucja” na pomnik tragicznie zmarłego w Smoleńsku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Teraz działacze KOD-u „odziali” kolejny pomnik w tego typu T-shirt.

 

Przy okazji dzisiejszego manifestowania w ramach solidarność z sędziami Sądu Najwyższego, działacze KOD-u wykorzystali wysięgnik. Na początek demonstracji odbywającej się w Warszawie, nałożyli na pomnik Zygmunta III Wazy charakterystyczną koszulkę z hasłem „konstytucja”. Takiemu zachowaniu towarzyszyła kilkusetosobowa grupa demonstrantów.

 

Manifestanci skandowali m.in.: „Obronimy konstytucję”, jak i też „Zygmunt jest nasz”. Zobaczyć można było również hasło na jednym z transparentów brzmiące: „Idę na wybory w koszulce KONSTYTUCJA”.

 

Z Placu Zamkowego demonstracja planowo przeniosła się pod gmach Sądu Najwyższego. Dzisiejsza akcja zwolenników totalnej opozycji, ma być wyrazem wsparcia wobec sędziów.

 

 

Źródło: tvp.info

Fot.: Wikimedia Commons

 
Komentarze

Kraj

Świat