Kornel Morawiecki o śmierci Pawła Chruszcza „ta sprawa jest bardzo bulwersująca”

Kornel Morawiecki zabrał głos w sprawie śmierci Pawła Chruszcza, brata Sylwestra, będącego posłem koła Wolni i Solidarni. Ciało radnego zostało znalezione w Boże Ciało w okolicy Głogowa.

 

 

„ta sprawa jest bardzo bulwersująca i dlatego właściwe jest, aby centralne organy państwa się tym zajęły – powiedział szef sejmowego sejmowego koła Wolni i Solidarni. W czasie konferencji prasowej we Wrocławiu Morawiecki senior przypomniał ubiegłotygodniowy pogrzeb Pawła Chruszcza, w którym brał udział. Jego zdaniem cała sprawa jest bardzo bulwersująca i odpowiednim rozwiązaniem jest zaangażowanie w śledztwo centralnych organów państwa polskiego.

 

 

Wierzę, że ta sprawa zostanie wyjaśniona” – mówił Kornel Morawiecki. Dodał, że Chruszcz był „wybitnym i dzielnym człowiekiem”. W sprawie śmierci Pawła Chruszcza jest wiele znaków zapytania. „Pan Paweł w ostatnim czasie interesował się dużym interesami i mogły być jakieś siły, którym zależało na jego śmierci” – powiedział szef WiSu.

 

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Ma ono wykazać czy nie było udziału osób trzecich. Wstępna opinia biegłych mówi, że przyczyną zgonu było uduszenie przez powieszenie. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Krajowa.

 

 

Paweł Chruszcz przed śmiercią tropił podejrzane interesy. Najgłośniejsze były dwie sprawy, z wielokrotnie przewyższającym normy stężeniem arsenu w Głogowie i okolicach za sprawą huty KGHM oraz ze sprzedażą przedszkola po zaniżonej cenie przez władze miejskie. Informacje i dokumenty miał na dniach przed śmiercią przekazać do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W tej sprawie rozmawiał z byłym szefem CBA Maciejem Wąsikiem, informował Dziennik Gazeta Prawna.

Źródło: radiomaryja.pl
Komentarze

Kraj

Świat