Konsekwencje imprezy z okazji dnia Św. Patryka. Dwie ofiary śmiertelne

Tragicznie zakończyła się jedna z młodzieżowych imprez zorganizowanych z okazji dnia św. Patryka. W niedzielę wieczorem w hotelu w miejscowości Cookstown, w hrabstwie Tyrone, w Irlandii Płn. dwie osoby zginęły, a co najmniej dwie zostały ranne. Wszystko wskazuje na to, że podczas zabawy nagle wybuchła panika i młodzi ludzie wzajemnie się tratowali.

 

Według policji dokładne okoliczności zdarzenia w hotelu Greenvale są nadal niejasne. Wiadomo jedynie, że podczas imprezy panował tłok. Pierwsze zgłoszenia na pogotowie były wykonywane w okolicach godziny 21.30. Jak informuje gazeta The Telegraph do hotelu od razu wysłano co najmniej 5 ekip ratowniczych oraz inne służby.

 

Policja próbowała opanować panujący w hotelu chaos. Jedni przeprowadzali ewakuację, inni dzwonili do rodziców uczestników imprezy, aby niezwłocznie zabrała swoje dzieci.

 

„Według relacji świadków na imprezie nagle rozpętało się piekło i wybuchła wielka panika. Ludzie biegali wszędzie – relacjonuje Belfast Live. Do środka najprawdopodobniej wpuszczono więcej osób, niż pozwalałyby na to warunki bezpieczeństwa. – Był ogromny tłum czekający na wejście do sali, a potem dużo zamieszania w pobliżu kolejki” – czytamy na The Telegraph.

 

W hotelu dwie osoby zginęły, a co najmniej dwie zostały przewiezione do szpitala. Jeden uczestnik imprezy walczy o życie. „Jesteśmy zdruzgotani słysząc o dwóch, jak do tej pory, zgonach tego wieczoru. To szokujące i tragiczne wiadomości, a nasze myśli i modlitwy są z rodziny zmarłych” – skomentował Colin Neill, dyrektor szpitala w Ulster.

 

„Moi dwaj chłopcy byli tam, więc zadzwoniłem do nich, trzęsąc się ze strachu. Na szczęście byli w drodze do domu” – powiedziała Emma Heatherington, której dwóch synów w wieku 17 i 18 bawiło się na imprezie.

 

Źródło: fakt.pl, Twitter.com
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat