Kolejny kandydat na prezydenta Białegostoku rezygnuje

Jak pisze portal niezalezna.pl, Marcin Sawicki z komitetu „Kocham Białystok” zrezygnował dziś z walki o stanowisko prezydenta tego miasta. Podpisał porozumienie programowe i poparł kandydaturę Tadeusza Arłukowicza, który startuje z komitetu „Białystok na TAK”. Zdecydowano też, że będą wspólne listy wyborcze do rady miasta.

Obaj kandydaci decyzję ogłosili na  wspólnej konferencji prasowej.

Arłukowicz – były senator PO i były zastępca prezydenta Białegostoku, startujący z poparciem Kukiz’15 uzasadniał: „Postanowiliśmy połączyć siły (…), witam was bardzo serdecznie na pokładzie. Ta inicjatywa jest niezwykle cenna ze względu na to, że nie stoi za wami jakakolwiek siła polityczna”.

Marcin Sawicki mówił, że pomysły programowe obu komitetów są zbieżne, a „dla dobra Białegostoku warto się łączyć i nie powinno się dzielić”.

Sawicki, pytany przez dziennikarzy o powody rezygnacji, powiedział: „Uważam, że w polityce chodzi o to, żeby móc zrealizować swoje postulaty programowe i mi przede wszystkim na tym zależy. Z całym szacunkiem, ale mając 6 procent poparcia (na tyle oszacował wynik jego komitetu w sondażach – red.) i znając swoje możliwości (…) uważam, że o wiele lepszą opcją jest się połączyć i móc mieć duże szanse na zrealizowanie takich projektów, jak w porozumieniu programowym, jak walczyć z wiatrakami i tylko o tym mówić”.

W tym tygodniu to druga taka decyzja w wyścigu o stanowisko prezydenta Białegostoku. Wcześniej, we wtorek zrobił to Wojciech Koronkiewicz – kandydat SLD.  Koronkiewicz zrezygnował na rzecz Katarzyny Sztop-Rutkowskiej z komitetu „Inicjatywa dla Białegostoku”.

W tej sytuacji o stanowisko ubiegają się: urzędujący od trzech kadencji Tadeusz Truskolaski (popierany przez Koalicję Obywatelską, czyli porozumienie wyborcze PO i Nowoczesnej), podlaski poseł Porozumienia Jacek Żalek (kandydat Zjednoczonej Prawicy) oraz Tadeusz Arłukowicz i Katarzyna Sztop-Rutkowska.

źródło: niezalezna.pl
Komentarze

Kraj

Świat