Kolejna eksplozja! Czy katastrofa budowlana to w rzeczywistości zamach terrorystyczny? [WIDEO]

W ostatni dzień roku, media obiegła dramatyczna informacja o katastrofie budynku mieszkalnego w Magnitogorsku. Nad ranem, w poniedziałek doszło tam do wybuchu, a następnie zawalenia się klatki schodowej w dziewięciopiętrowym bloku mieszkalnym, w wyniku czego 48 mieszkań uległo zniszczeniu. Inna eksplozja do jakiej doszło w tej okolicy rodzi coraz więcej pytań o ewentualny udział terrorystów w tych tragicznych wydarzeniach.

 

Pod gruzami zniszczonego budynku znajdować się mogły dziesiątki osób. Wiadomo, że co najmniej 11 osób niestety straciło życie. We wtorek cudem okrzyknięto fakt odnalezienia przez ratowników 10-miesięcznego dziecka na miejscu katastrofy. Poniżej znajduje się materiał filmowy zarejestrowany przy okazji odnalezienia niemowlęcia.

 

 

W centrum Magnitogorska, niedaleko od miejsca, w którym znajduje się zawalony w poniedziałek budynek, doszło do wybuchu taksówki-busa. W wyniku tego zdarzenia zginęły trzy osoby. Lokalne media przekazały, że przyczyną eksplozji, były znajdujące się w samochodzie butle z gazem. Portal 74.ru poinformował natomiast, że do wybuchu doszło w trakcie akcji służb, mającej doprowadzić do zatrzymania terrorystów, którzy mogli doprowadzić do poniedziałkowego wybuchu w bloku mieszkalnym.

 

W śledztwo dotyczące zawalenia się budynku zaangażowanych ma zostać ponad stu śledczych oraz kryminologów. We wtorek po doniesieniach związanych z eksplozją samochodu w centrum miasta, Komitet Śledczy Rosji wydał specjalny komunikat, w którym oznajmiono, że na terenie zawalonego bloku nie odkryto jak na razie „śladów materiałów wybuchowych lub ich komponentów”.

 

Chociaż wersją wiodącą dla śledczych ma nadal być wybuch instalacji gazowej, to jednak pod uwagę brane są różne wersje przyczyn tragedii.

 

 

Źródło: rmf24.pl ; radiozet.pl ; 74.ru ; Twitter/@RT_com

Fot.: Pixabay

 

MB

 

 
Komentarze

Kraj

Świat