Kibice Legii skroili „pikników”

Fani warszawskiej Legii znów muszą zmierzyć się z krytyką jaka spada na nich po zachowaniu kibiców przy okazji walki o Ligę Mistrzów. Jednakże, kiedy naważy się piwa to i wypić je trzeba. Tym razem wielu osobom nie spodobało się zachowanie części legionistów, którzy szczycą się zabraniem flagi grupie kibiców określanych jako „pikniki”, czyli osoby chodzące na mecze dla pooglądania sportowej rywalizacji, a nie angażujące się w mocniejsze wrażenia z pokroju rywalizacji chuliganów czy tzw. krojenia barw.

 

„Skroili Januszów”- tak brzmi wiele komentarzy pod adresem kibiców warszawskiej drużyny, którzy za cel wzięli sobie grupę kibiców nie wyglądających na ekipę równą legionistom. Wszystko wydarzyło się przy okazji meczu 1. rundy eliminacji do Ligii Mistrzów, kiedy Legia mierzyła się z irlandzką drużyną Cork City.

 

Zaatakowana przez fanów Legii grupa to polscy emigranci, którzy korzystając z okazji iż miejscowa drużyna  mierzy się z polskim klubem przyszli obejrzeć mecz. Oprócz polskich koszulek i szalików, mieli oni ze sobą też biało-czerwoną flagę z napisem „POLISH FANS CORK”. To właśnie ona stała się łupem dla Legionistów.

 

Sytuację ze swojej perspektywy zdecydowali się opisać na Facebooku skrojeni polscy kibice, którzy ze swoją faną jeździli na mecze reprezentacji, a także wspierali amatorską polską drużynę Cork Eagles PFC. W swoim poście stwierdzili, że u irlandzkich kibiców wywołało śmiech i niedowierzanie zachowanie kibiców Legii. Nie mogli oni bowiem zrozumieć, dlaczego Polak Polakowi robi coś takiego.

 

 

Co na to fani warszawskiego zespołu? Wystarczy spojrzeć na pojawiające się komentarze odnoszące się do całego zajścia.

 

– O tym jak jestescie oderwani od rzeczywistości swiadczy fakt ze wieszacie sobie flagi jak chcecie i jeszcze sie dziwicie ze ktos to zabrał – pisze jeden z internautów stając w obronie Legionistów.

 

– chłopcy z Cork nie jedną flagę wczoraj oddali bez walki;) chłopiec w koszulce tęczowej szczególnie źle skończył:D Nie martwcie się, flagą Polskiego fc Cork nie zawiśnie do góry nogami, w przeciwieństwie do innych fantów z tego wyjazdu – stwierdza inny fan Legii. Jego słowa zostały ironicznie określone jako wypowiedź „łaskawcy”.

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat