Katastrofa we Włoszech! Dziesiątki zabitych [WIDEO]

Do ogromnej tragedii doszło we włoskiej Genui. Wiadukt, na którym biegnie autostrada A10 zawalił się. Służby informuja o dziesiątkach zabitych oraz wielu rannych w związku z tą katastrofą.

 

Skala katastrofy wiąże się z faktem, że wiadukt znajdował się nad zarówno budynkami mieszkalnymi, jak i też przemysłowymi. Pod nim umiejscowione są również tereny kolejowe.

 

W momencie rozegrania się całego dramatu, na wiadukcie znajdowały się jadące samochody. Zawaliła się akurat ta część wiaduktu, która znajdowała się nad mieszkalnymi budynkami. Na miejsce zdarzenia wysłano służby ratunkowe. Póki co wiadomo, że spod gruzów wydobyto jedną osobę, którą śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

 

Według relacji świadków, na gruzowisko widać min. osiem pojazdów, które spadły z zawalonej konstrukcji. „La Repubblica” poinformowała, że niestety jest wielu rannych i dziesiątki ofiar śmiertelnych.

 

Zdaniem ekspertów, prawdopodobną przyczyną katastrofy był ulewny deszcz. Szczegóły dotyczące tragedii będą jednak wyjaśniane.

 

 

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl ; Twitter/@BattelliSergio

Fot.: Pexels

 

 
Komentarze

Kraj

Świat