Kandydat na wiceprezydenta Krakowa w konflikcie z Gazetą Wyborczą!

Kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi trwa w najlepsze. W takiej atmosferze niejednokrotnie w historii dochodziło również do konfliktów prawnych pomiędzy politykami czy innymi podmiotami jakkolwiek włączającymi się w polityczne zmagania. Tym razem interesująca sytuacja ma miejsce w Krakowie, bowiem doszło do spięcia na linii Gazeta Wyborcza – Kamil Kupiec, który jest lokalnym prawicowym działaczem, od lat angażującym się w narodowym oraz wolnościowym środowisku.

 

Kamil Kupiec swoją lokalną popularność zawdzięcza swojej aktywnej działalności. Angażował się w wiele patriotycznych inicjatyw, a w ostatnich wyborach parlamentarnych kandydował nawet na posła. Wiele osób kojarzy go również z wystąpień w programie Młodzież Kontra na antenie TVP Info, gdzie w ostatnim czasie reprezentuje Endecję, będąc też członkiem zarządu krakowskich struktur tego stowarzyszenia.

 

Obecnie Kamil Kupiec jest w trakcie kampanii wyborczej jako kandydat na wiceprezydenta miasta Krakowa z ramienia komitetu Nowoczesny Kraków Konrada Berkowicza. W ostatnich dniach wokół jego osoby zrobiło się w dawnej stolicy Polski nieco zamieszania. Wszystko w związku z artykułem Gazety Wyborczej, znanej z niechęci do prawicowych poglądów i polityków.

 

Kandydat na wiceprezydenta postanowił zareagować na sformułowania, które dziennikarze GW skierowali w swoim artykule pod jego adresem. Na łamach gazety bowiem, znalazły się przekłamania na temat jego wypowiedzi i działalności. Kamilowi Kupcowi przypisano słowa z piosenki zespołu Sekcja Wu, które miał on rzekomo wypowiedzieć obrażając wyznawców islamu. Jednakże takowe wypowiedzi na temat muzułmanów i ich religii, ze strony działacza Endecji nie padły.

 

Kamil Kupiec zażądał sprostowania tych nieprawdziwych informacji od autorów. Postawił dziennikarzom ultimatom, zgodnie z którym w przypadku braku wyjaśnienia przez nich tej kwestii do 5 października, rozważy on złożenie pozwu w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Krakowie. W takim przypadku kandydat na wiceprezydenta Krakowa domagał się będzie nakazu sprostowania wymienionych przeze niego informacji, nakazu publikacji odpowiedzi na stwierdzenia naruszające jego dobra osobiste, nakazu przeproszenia jego osoby, a także nakazu wpłacenia kwoty 10 000 złotych na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Sam Kamil Kupiec w przeszłości niejednokrotnie angażował się również w pomoc dla bezdomnych zwierząt.

 

Dziennikarze krakowskiej Gazety Wyborczej, których znam od wielu lat, skontaktowali się ze mną celem przeprowadzenia wywiadu, więc ja wywiadu udzieliłem. Wywiad dotyczył teledysku Sekcji Wu „Anty Jihad”, który był artystyczną formą wyrażenia sprzeciwu wobec polityki Unii Europejskiej, która nakazywała przyjmowanie setek tysięcy imigrantów, bez sprawdzania ich tożsamości, w czasie kiedy Państwo Islamskie święciło największe sukcesy, co było wielkim zagrożeniem i powodowało sytuację, w której potencjalni terroryści mogli przedostać się do Europy niezweryfikowani – mówi w rozmowie z naszą redakcją sam zainteresowany.

 

Krakowski polityk i prawicowy działacz potwierdza, że w rozmowie z dziennikarką Dominiką Wantuch wyraził swoje stanowisko oraz poglądy dotyczące tych kwestii i poprosił o autoryzację.

 

W ramach autoryzacji otrzymałem kilka zdań, które były cytatem moich wypowiedzi. Ja to potwierdziłem… Są jak najbardziej zgodne z prawdą, tak mówiłem. Rano zobaczyłem, ze został jednak napisany artykuł, który zawierał wiele nieprawdy na mój temat. Po publikacji tego artykułu otrzymywałem wiele wiadomości i telefonów od ludzi mówiących, że wspierają i popierają mnie oraz podzielają moje poglądy – wyjaśnia nam Kamil Kupiec i jak twierdzi, część osób przekonała się po zapoznaniu z jego wypowiedziami do oddania głosu na jego kandydaturę.

 

O swojej decyzji względem nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez Gazetę Wyborczą, krakowski polityk poinformował za pośrednictwem Facebooka w środę.

 

 

Poniżej fragmenty dwóch z wielu wydań programu Młodzież Kontra, w których udział brał Kamil Kupiec.

 

 

 

 

Źródło: Facebook ; TVP ; Gazeta Wyborcza

MB
Komentarze

Kraj

Świat