Kanada: Działaczka pro-life skazana na więzienie

Jak podaje tvp.info, kanadyjska działaczka pro-life, Mary Wagner, po raz kolejny została skazana na karę więzienia – wynika z informacji portalu lifesitenews.com.
Wagner została aresztowana 8 grudnia 2017 r., kiedy w klinice aborcyjnej Women’s Care Centre rozdawała kobietom róże i ulotki dotyczące ratowania życia ludzkiego.

Obrończynię życia nienarodzonego sąd w Ontario skazał na 7,5 miesiąca pozbawienia wolności, a karę uzasadniał „wyrządzeniem szkody i złamaniem wyroku zawieszenia”.

„Wyrok został odczytany przy wypełnionej po brzegi przez wspierających  sali rozpraw”.

Skazana odsiedziała już w więzieniu 60 dni w oczekiwaniu na osąd. Zarzutami, które doprowadziły do zasądzenia kary były „wyrządzenie szkody i złamanie wyroku zawieszenia”, których antyaborcyjna działaczka miała się dopuścić, prowadząc działalność na rzecz ratowania nienarodzonych dzieci zagrożonych śmiercią.

Prokuratura zarzuciła kobiecie złamanie zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 m do ośrodków aborcyjnych w Ontario oraz ingerowanie w funkcjonowanie ośrodka.

Ponadto Wagner została określona przez sędziego Neila Kozloffa mianem „seryjnej przestępczyni”, która w ciągu 18 lat miała dopuścić się już 14 przestępstw.

44-latka została aresztowana 8 grudnia 2017 r., kiedy weszła do kliniki aborcyjnej Women’s Care Centre i rozdawała kobietom czerwone róże, oraz ulotki nt. ochrony życia. Pierwsza rozprawa odbyła się 7 marca, następnie Mary Wagner została warunkowo zwolniona z aresztu z nakazem stawienia się na kolejne posiedzenia sądu.

Podczas kolejnej rozprawy nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i powtórzyła, że jej zdaniem „kliniki aborcyjne nie powinny istnieć”.

Z całego zasądzonego wyroku Mary Wagner spędzi w więzieniu 90 dni; w połowie września ma zostać wypuszczona na wolność.
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat