Kaczyński ostro o środowisku LGBT. „Wara od naszych dzieci!”

Wczoraj w Katowicach miała miejsce konwencja PiS, podczas której głos zabrał prezes partii. Były premier nawiązał m.in. do deklaracji LGBT  – Tu mówimy nie! A już w szczególności, jeśli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci! – grzmiał Kaczyński.

 

Podczas wczorajszego zebrania zaprezentowano kandydatów do PE ze Śląska. Na początku konwencji przemówił Jarosław Kaczyński, który w dosyć mocny sposób zareagował na kartę LGBT Trzaskowskiego i wczorajszy wywiad z Pawłem Rabiejem (więcej: tutaj). – Ze strony opozycji nie mamy programu. W dalszym ciągu mamy tylko szczególnego rodzaju ideologię. Ja muszę podziękować za szczerość panu wiceprezydentowi Warszawy, który po prostu postawił sprawę jasno. Nie chodzi o żadną tolerancję. Chodzi o afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa i o ich prawo do adopcji dzieci. Tu mówimy nie! A już w szczególności, jeśli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci! – mówił prezes.

 

Do całej sytuacji odniósł się później sam Rabiej – W zw. z rozmową z red. Mazurkiem, w której padły pytania o życie osobiste, oświadczam, że moja odpowiedź na nie ma charakter wyłącznie prywatny. Nie jest ani stanowiskiem ratusza, ani @Nowoczesna, ani #Koalicja. Podkreślałem – jestem w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny – napisał na Twitterze.

 

 

Źródło: se.pl
Fot.:
EM
Komentarze

Kraj

Świat