Jest zawiadomienie do prokuratury ws. jednej z posłanek! [FOTO]

Do warszawskiej prokuratury okręgowej trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez znaną posłankę opozycji. Złożył je Jacek Wrona, były oficer Centralnego Biura Śledczego. Jest to popularny ekspert od spraw bezpieczeństwa, który niejednokrotnie zabiera głos na te tematy w dyskusjach medialnych.

 

Sprawa dotyczy przewożenia w bagażniku ludzi przez dawną posłankę Nowoczesnej Joannę Schmidt. W akcję zaangażowani byli również posłanka Joanna Scheuring-Wielgus oraz poseł Ryszard Petru.

 

W bagażniku samochodu, Joanna Schmidt przewiozła na teren Sejmu dwóch aktywistów organizacji „Obywatele RP. Byli to Wojciech Kinasiewicz oraz Paweł Kasprzak. Wzięli oni później udział w konferencji prasowej zorganizowanej właśnie przez posłów koła poselskiego Liberalno-Społeczni.

 

Jacek Wrona skomentował całą sytuację w mocnych słowach za pośrednictwem Twittera.

 

– Dość już skrajnej nieodpowiedzialności i kpiny z bezpieczeństwa posłów i naszego państwa!! Czas na konkretne kroki i odpowiedzialność dla prowokatorów i nieudaczników!! Wszyscy won!! – Napisał były oficer Centralnego Biura Śledczego.

 

https://twitter.com/JacekWronaCBS/status/1019709944009027586

 

Następstwem wczorajszego incydentu jest wprowadzenie przez Straż Marszałkowską większej kontroli samochodów docierających pod Sejm, nawet jeśli kierują nimi parlamentarzyści.

 

To jednak nie była jedyna kontrowersyjna sytuacja przy okazji wczorajszych protestów opozycji totalnej. Przez protestujących został zaatakowany również marszałek senior Kornel Morawiecki, będący legendą podziemia antykomunistycznego. Aktywiści i aktywistki organizacji takich jak „KOD”, „Obywatele RP” oraz „Strajk Kobiet” próbowały uniemożliwić posłowi Morawieckiemu swobodne przejście. Wznoszono też okrzyki: „Będziesz siedział!” i „Zdrajca!”. Potrzebna była interwencja policji.

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat