Jedna z najpopularniejszych ekip ultrasów kończy działalność! [WIDEO]

Świat kibicowski w Polsce ma to do siebie, że często można w jego ramach ujrzeć zaskakujące zwroty akcji. Niejednokrotnie zdziwić mogły przełomy w relacjach pomiędzy fanami różnych drużyn, kiedy tzw. zgody zawierane zostały pomiędzy ekipami nie darzącymi się wcześniej sympatią lub konflikty wybuchały pomiędzy grupami kibicowskimi, które przez lata pozdrawiały się z trybun. Zadziwiać mogła też pomysłowość ultrasów przygotowujących oprawy meczowe na polskich stadionach. Jedna z ekip postrzeganych jako najlepsze pod tym względem, ogłosiła właśnie zakończenie swojej działalności.

 

W ostatnich dniach, wśród polskich kibiców piłkarskich dosyć głośno było o wydarzeniach z ostatniego weekendu października. Chuligani identyfikujący się z łódzkim Widzewem przejęli wówczas siedem flag należących do kibiców Lecha Poznań.

 

Następstwem tamtej smutnej dla sympatyków „Kolejorza” sytuacji stało się rozwiązanie ich ekipy ultras działającej jako „Ultras Lech ’01”. Poziom przygotowywanych przez tą grupę opraw, wysoko oceniali nie tylko kibice z Polski, ale również zagraniczni.

 

W internecie pojawił się specjalny komunikat opublikowany w imieniu grup kibicowskich Lecha Poznań. Jego treść brzmi następująco:

 

W związku ze stratą Naszych flag, grupa Ultras Lech ’01 przestaje istnieć.

Na wyjeździe do Częstochowy, na sektorze w obecności wszystkich, osoba odpowiedzialna za działania grupy musiała wyciąć Nasz Święty Herb z ich grupowej flagi i tym samym zakończyła jej działalność.

 

Rok temu, grupa „Ultras Lech ’01” świętował 16-lecie istnienia, w ramach czego zaprezentowała specjalną oprawę. Można ją zobaczyć na poniższym nagraniu.

 

 

Źródło: stadionowioprawcy.net ; YouTube/Peryferia TV

Fot.: Flickr

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat