Irakijka zarobiła na naiwności Szwedów 50 tys. euro!

Szwecja przez lata określana była nawet „rajem” ze względu na możliwość pobierania tam wysokich zasiłków socjalnych. Teraz jednak Szwecja jest jednym z państw, które najmocniej zmagają się z masową imigracją z krajów muzułmańskich, a tamtejszy socjal stanowi czynnik pogłębiający te kłopoty.

 

Podejście Szwedów do polityki migracyjnej oraz ich rozdawnictwo postanowila wykorzystać pewna 40-latka pochodząca z Iraku. Kobieta pobierała przez cztery lata z budżetu Szwecji spore sumy pieniędzy w ramach zasiłków, równocześnie nawet nie mieszkając na terytorium tego kraju. O sprawie poinformowała gazeta Kristianstadsbladet.

 

Obywatelka Iraku, podobnie jak wielelu innych przybyszów z Azji i Afryki dotarła do Szwecji jako uchodźca, a następnie dość sprawnie zgłosiła się formalnie do wielu programów socjalnych, jakie jej przysługiwałt. Szwedzkie państwo oczywiście pieniądze z budżetu przekazywało kobiecie w ramach pomocy dla ofiary uciekającej przed wojną.

 

W rzeczywistości jednak, Irakijka wróciła do swojej ojczyzny po załatwieniu sobie „finansowania” z pieniędzy Szwedów. Oczywiście 40-latka nie zgłosiła, że wraca do Iraku.

 

Takie działanie pozwoliło kobiecie przez lata zyskiwać sporo pieniedzy.

 

– W okresie od 2013r. do 2017r. kobieta otrzymała 521 tysięcy koron (około 50 tysięcy euro) szwedzkiej zapomogi. Otrzymywała zasiłek mieszkaniowy, zasiłek rodzicielski, dodatek na dziecko i zasiłek porodowy – przekazał Richard Glantz, rzecznik policji.

 

Urzędnicy ze Szwecji odkryli cały proceder oszukania ich państwa przez Irakijkę analizując szczegółowo listy beneficjentów socjalu i porównując je z danymi posiadanymi przez straż graniczną.

 

Szwedzcy śledczy przygotowali już akt oskarżenia liczący łącznie 66 stron. Problemem jednak jest fakt, że nie wiadomo jak to europejskie państwo zmusi kobietę, aby ta zwróciła pieniądze pobrane z budżetu Szwecji w ramach zasiłków socjalnych, uprzednio załatwiając formalności.

 

 

Źródło: kristianstadsbladet.se ; ndie.pl

Fot.: Max Pixel

 
Komentarze

Kraj

Świat