Instruktor szkoły jazdy oskarżony o molestowanie kursantek! Mężczyzna usłyszał zarzuty

O molestowanie seksualne 12 kobiet – kursantek szkoły nauki jazdy – Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód oskarżyła instruktora nauki jazdy, Jerzego Cz. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie.

 

Jak poinformował w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz, w toku śledztwa prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty popełnienia dwóch ciągów przestępstw.

„Pierwszy dotyczy doprowadzenia – w okresie od grudnia 2016 r. do sierpnia 2018 r. – dwunastu pokrzywdzonych kursantek szkoły nauki jazdy, do poddania się innym czynnościom seksualnym, a drugi – naruszenia nietykalności cielesnej kolejnych dwóch z nich” – wynika z komunikatu.

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jerzy Cz., nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia „zasadniczo sprzeczne” z ustaleniami śledczych.

 

Do przestępstw zarzucanych Jerzemu Cz. dochodziło w Kielcach. Mężczyzna został zatrzymany we wrześniu ubiegłego roku. Usłyszał wtedy zarzuty molestowania trzech kobiet. Sąd, na wniosek prokuratury, aresztował wówczas podejrzanego na trzy miesiące.
Akt oskarżenia w tej sprawie w piątek został skierowany do Sądu Okręgowego w Kielcach. Oskarżonemu, który nadal pozostaje w areszcie, grozi obecnie aż do 12 lat pozbawienia wolności.
Źródło: tvp.info
fot. Wikipedia Commons
LS

Komentarze

Kraj

Świat