Inowrocław: darmowe taksówki dla seniorów

Jak podaje tvp.info, od września do końca roku w Inowrocławie będzie realizowany projekt „Taksówka dla seniorów”, przewidujący bezpłatne przejazdy dla mieszkańców, którzy skończyli 70 lat. Samorząd miasta sfinansuje ponad 1000 kursów.

Seniorzy będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów na terenie miasta w celu załatwienia najpilniejszych spraw, jak wizyta u lekarza czy w urzędzie. Jedna osoba będzie mogła skorzystać z usług taksówki maksymalnie tylko trzy razy.

Miasto od marca szukało organizacji chętnej do realizacji projektu. Dopiero w trzecim konkursie i po zwiększeniu środków budżetowych na ten cel do kwoty 50 tysięcy zł, udało się wyłonić organizację, która zrealizuje projekt. Zadania podjęło się Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”, które jako jedyne zgłosiło się do konkursu. Korporacja, której taksówki będą wozić seniorów, będzie dopiero znana w sierpniu.

Jak pisze tvp.info: „kurs będzie mógł zgłosić bezpośrednio w korporacji sam senior, a także w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia. Zgłoszenie takie powinno być dokonane nie później niż trzy dni robocze oraz maksymalnie 2 miesiące przed planowanym przejazdem. Z bezpłatnej taksówki będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach do 7 do 18. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z pojazdów dostosowanych do ich potrzeb. Jeżeli zaistnieje potrzeba, z seniorem może jechać opiekun w wieku powyżej 16 lat”.

Szacuje się, że z projektu skorzysta kilkuset mieszkańców Inowrocławia.
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat