Historia jak z filmu. Polak skazany w Emiratach Arabskich na dożywocie

Artur Ligęska, menadżer klubów fitness z Podkarpacia został skazany na dożywocie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oto wstrząsająca historia człowieka skazanego za niewinność.

 

Polak wyleciał do Dubaju w październiku 2017 roku. Kilka miesięcy później, pod koniec kwietnia pragnął wyruszyć do Europy, plan ten jednak nie powiódł się. Na lotnisku w stolicy usłyszał: „wróć do domu i zastanów się”. Tego samego dnia został aresztowany.

 

– Wracając z fitness klubu zostałem zaaresztowany pod zarzutem związku z narkotykami. Dobrowolnie poddałem się testom. Na ich wynik czekałem ponad trzy tygodnie. Testy nie wykazały obecności narkotyków w organizmie – relacjonował w nagraniu mężczyzna.

 

Wyrok w sprawie Ligęski zapadł 28 stycznia, o czym Polak poinformował w nagraniu opublikowanym na Youtube. Jak wynika z relacji mężczyzny, 3 stycznia wezwano go do sądu w Abu Zab, gdzie usłyszał zarzut posiadania i zażywania metamfetaminy. Ligęska przekonuje, że w jego sprawie nie przedstawiono żadnych dowodów, nie wezwano świadków, ani nie stwierdzono obecności narkotyków w organizmie. Pomimo braku dowodów skazano go na dożywocie, a cała rozprawa – jak mówi – trwała pięć sekund. Polak utrzymuje, że z ust sędziego padły dwa słowa: „Artur dożywocie”.

 

Ligęska wyznał, że od 7 miesięcy przebywa za kratami, a ostatnie 2 miesiące spędził  w izolatce w więzieniu na pustyni w Abu Zabi. „Bez łóżka, bez materaca, bez prysznica, odizolowany całkowicie od świata”.

 

– Od pierwszego dnia aresztu odmawiane mi są ważne dla mojego zdrowia leki. Rozprawy w sądzie nie odbywają się pomimo planowanych terminów – opowiadał Polak. Mężczyzna podkreślił również, że kilka razy próbowano go nakłonić do przejścia na islam.

 

– Nigdy nie zgodzimy się na to, żeby Artur spędził resztę życia w celi. Nie przyjmujemy tego do wiadomości, dlatego wraz z grupą przyjaciół i znajomych prosimy o udostępnianie tego nagrania – ostatniej deski ratunku. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie – czytamy pod kolejnym nagraniem na YouTube.

 

 

Źródło: rzeszowskieinfo.pl; fakt.pl
Fot.: YouTube – Artur Ligęska
EM
Komentarze

Kraj

Świat