Gołąb wyścigowy droższy niż luksusowe samochody! Szokująca cena

Pewien miłośnik ptaków z Chin za gołębia wyścigowego zapłacił dokładnie 1 mln 252 tysięcy euro! Zawrotna kwota padła podczas niedzielnej licytacji w Belgii. Byli właściciele Armando liczyli co najwyżej na połowę takiej sumy…

 

Dotychczasowymi właścicielami Armando byli ojciec i syn, Joel i Dieter Verschootowie z miejscowości Ingelmunsters we Flandrii Zachodniej. Podejrzewali, że cena za ich pięcioletniego gołębia może przekroczyć pół miliona euro, ale nie milion! „To niezwykłe” – powiedział telewizji VRT Joel..

 

Chiński kupiec był naprawdę zdeterminowany, potwierdza to, że cenę podwojono w ostatnich minutach licytacji. Dodatkowo zapewnił, że jego nowy przyjaciel nie będzie już latał w wyścigach gołębi. Ma odtąd żyć w dużej wolierze i być hodowany w celach reprodukcyjnych. Do Chin Armando zostanie przetransportowany już w najbliższych dniach.

 

Żadna gołębia licytacja w Belgii do tej pory nie osiągnęła tak wysokiej kwoty. W 2017 roku gołąb o imieniu Golden Prince, również z Flandrii Zachodniej, został sprzedany za 360 tysięcy euro.

 

 

Źródło: fakt.pl
fot.
LS
Komentarze

Kraj

Świat