Głogów: Nauczyciel uderzył ucznia. Internauci go bronią [WIDEO]

Nagranie z jednej ze szkół znajdującej się w położonym na Dolnym Śląsku Głogowie wywołało sporo dyskusji. Niektórzy skrajnie określają zarejestrowaną sytuację jako skandal, coś przerażającego, a nawet nadają całemu tematowi rangę polityczną. Inni zaś, mimo użycia przemocy fizycznej przez nauczyciela stają w jego obronie. I tych drugich głosów jest właśnie mnóstwo wśród komentarzy internautów pod filmem na portalu YouTube.

 

Na filmie widać jak nauczyciel uderzył w twarz jednego z uczniów. Wcześniej słychać jak zwraca on im uwagę oraz ostrzega przed „zrobieniem im tresury”.

 

– Ja wam zrobię tresurę. Nie rozumiecie tego, co ja do was mówię? Nie rozumiecie jeden z drugim? – Mówi nauczyciel przechadzając się po klasie.

 

Zdaniem portalu DoRzeczy.pl uderzenie ucznia w policzek było konsekwencją tego, że ten odezwał się do kolegi w celu pożyczenia długopisu.

 

– Ci poprawię z drugiej, to ku**a spadniesz – mówi po uderzeniu ucznia mężczyzna.

 

Wszystko to rozegrało się w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Wiele osób stających w obronie nauczyciela stwierdza w komentarzach do nagranego filmu, że w placówce tej istnieją poważne problemy z zachowaniem uczniów oraz okazywaniem szacunku nauczycielom. Zdaniem sporej części internautów nagrana sytuacja jest wyrwana z kontekstu i nie pokazuje tego, co spowodowało nerwy u nauczyciela.

 

Jak powiedział Bartłomiej Adamczak ze Starostwa Powiatowego w Głogowie, dyrekcja placówki będzie starała się wyjaśnić co wydarzyło się przed momentem, który został nagrany przez jednego z uczniów. Ma to na celu przynieść lepszy ogląd całej sytuacji.

 

Dyrekcja jednak dość szybko podjęła decyzję o zawieszeniu swojego pracownika i prawdopodobnie zostanie on też wydalony ze swojego stanowiska.

 

Choć nie jest to potwierdzona informacja, to w internecie szybko pojawiły się spekulacje, że nagranym nauczycielem jest Jan Rzepa pełniący funkcję szefa Klubu Gazety Polskiej w Głogowie.

 

Wśród wypowiedzi mających bronić nauczyciela w komentarzach na portalu YouTube, pojawiają się także słowa o tym, że ci co go znają uważają, iż jest on dobrym człowiekiem.

 

– W końcu jakiś nauczyciel z jajami. Budowlanka w Głogowie “słynie” z uczącej się tam “yntelygencji” robotniczo-chłopskiej. Ja bym dał medal za wyprowadzenie gówniaków z przekonania że wszystko im wolno – brzmi jeden z komentarzy.

 

– Szkoda mi nauczyciela :/ jeden z najlepszych w tej szkole. Niestety zbyt poważnie podchodzi do nauczania. Nikt nie jest zainteresowany takimi przedmiotami. Próbuje prowadzić lekcje, a uczniowie traktują ten przedmiot jak odpoczynek, gdzie można się przespać, pogadać, powygłupiać. On z kolei traktuje ich jak dorosłych, pomimo że oni mają zaledwie 18 lat i co niektórzy umysłowo jeszcze z gimbazy nie wyszli. Wyprowadzili go z równowagi ciągłym przeszkadzaniem i poniosło go niestety za bardzo, szkoda – skomentował inny internauta.

 

Podobnych opinii jest wśród wpisów internautów więcej.

 

Film opublikowany jest na kanale Radio Wrocław. [UWAGA! W filmie pojawiają się wulgarne słownictwo.]

 

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl ; raportdnia.pl ; YouTube/Radio Wrocław

 
Komentarze

Kraj

Świat