Gang Braciaków rozbity. Tatuowali kobiety, odurzali, gwałcili

„Niewolnica pana Olka”, „Wierna suka Leszka” – to tylko jedne z nielicznych określeń, jakie tatuowano na ciałach kobiet więzionych przez Gang Braciaków. Około 70 kobiet zmuszano do prostytucji, odurzano i wykorzystywano.

 

Dzięki współpracy CBŚP z prokuraturą z Gdańska i służbami z Hiszpanii, Holandii i Danii udało się rozbić wieloletnią grupę przestępczą. Łącznie aresztowano 14 osób, wobec 3 wszczęto procedurę w sprawie deportacji do Polski. Członkowie gangu w głównej mierze pochodzili z Pomorza.

 

Członkowie gangu podejrzani są m.in. o morderstwo, usiłowanie zabójstwa i zmuszanie do prostytucji. Dzięki informacjom CBŚP w Hiszpanii odnaleziono 220 kg. haszyszu i zlikwidowano plantację, która mogłaby przynieść około 750 kg marihuany.

 

Grupa przestępcza kierowana przez trzech braci: Aleksandra, Pawła i Leszka B. stała się znana już w 2013 r., kiedy na jaw wyszło, że na ciałach więzionych przez nich prostytutek tatuowano takie określenia jak „własność Braciaków”, „Kocham mojego pana i władcę BRACIAKA”, „Własność Pawła”, „Niewolnica pana Olka”, „Wierna suka Leszka”.
Jak mówią śledczy, część kobiet była tak zastraszona, że tatuowała się z własnej woli.

 

W 2015 roku, kilka miesięcy po aresztowaniu braci i rozpoczęciu procesu, sąd zamienił karę aresztu na kaucję po 60 tys. zł. i zakaz opuszczania granic kraju. Tym jednak udało się wyjechać z Polski.

 

10 stycznia 2017 r. w duńskim salonie masażu w Aalborgu miał miejsce pożar, wskutek którego śmierć poniosła 31-letnia prostytutka z Polski, a druga kobieta dostała licznych obrażeń. W budynku odnaleziono również zwęglone szczątki jednego z dziewięciu sprawców wypadku. Dzięki współpracy międzynarodowej udało się zidentyfikować 9 osób, które mogły być zamieszane w wydarzenie. W pierwszej połowie 2017 roku aresztowano tymczasowo 6 osób podejrzanych o zabójstwo oraz usiłowanie zabójstwa. Kolejnego poszukiwanego zatrzymano w listopadzie 2017 roku i deportowano do Polski. Ponadto, śledczy oskarżyli trzech mieszkańców Gdyni o zlecenie zabójstwa, w wyniku czego Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał Europejskie Nakazy Aresztowania.

 

Wystawiono także Europejskie Nakazy Dochodzeniowe, w związku z czym przeszukano wiele obiektów w Hiszpanii, Holandii i Danii. Służby hiszpańskie aresztowały 5 osób, w tym jedną kobietę, a w jednym z domów funkcjonariusze zabezpieczyli 330 kg. haszyszu i zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która mieściła prawie 2,5 tys. krzewów sięgających wysokością nawet dwóch metrów. Jak ustalili śledczy, używki miały trafić na rynek europejski

 

Łącznie aresztowano 14 osób, wobec 3 wszczęto procedurę ekstradycyjną do Polski. Wśród zatrzymanych jest dwójka braci, Aleksander i Leszek B. Udało się także zatrzymać ojca przestępców,  który podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i zmuszanie do prostytucji.

 

Na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, służby wciąż poszukują 39-letniego Pawła Barwika. Wszystkie osoby, które posiadają wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu przestępcy, proszone są o kontakt ze służbą CBŚP z Zarządu w Gdańsku pod numerem tel. (58) 32 14 164, poprzez maila gdansk@cbsp.policja.gov.pl, dzwoniąc pod nr 112 lub udając się do najbliższej jednostki Policji.

 

 

Źródło: magnapolonia.org
Fot.: YouTube – Nasz Prądnik; CBŚP policja.pl
EM
Komentarze

Kraj

Świat