Eksplozja w Warszawie! Znaleziono opakowanie z podejrzaną substancją

Do wybuchu doszło na terenie warszawskiej dzielnicy Wola. Eksplozja miała miejsce w budynku znajdującym się przy ul. Okopowej i mającym łącznie 12 pięter. Zarządzono ewakuację wszystkich mieszkańców tego mieszkalnego bloku. O sprawie poinformowało radio RMF FM.

 

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w godzinach nocnych, dokładniej niedługo po godz. 2. Wówczas wybuch nastąpił w jednym z mieszkań, znajdujących się na 3. piętrze budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak i tak zdecydowano o ewakuacji wszystkich tamtejszych mieszkańców. W sumie było to ok. 160 osób.

 

Jak twierdzą zamieszkujący tamten budynek przy ul. Okopowej ludzie, jeden z sąsiadów już od długiego czasu wykazywał zainteresowania w temacie materiałów wybuchowych. W wyjaśnianie okoliczności nocnego wybuchu, zaangażowano policyjnych pirotechników. W budynku po eksplozji wybuchł pożar, w związku z czym na miejsce zdarzenia przybyło też osiem wozów straży pożarnej. Zatrzymano też w związku z tymi wydarzeniami jedną osobę. Została ona wyprowadzona z mieszkania, trawionego płomieniami po wybuchu.

 

Dziennikarz radia RMF FM ustalił, że według nieoficjalnych informacji w jednym z mieszkań funkcjonariusze odkryli cztery paczki zawierające po 100 gramów tzw. materiału inicjującego. Jest to niebezpieczna substancja, która mogła przyczynić się do eksplozji.

 

W rozmowie z dziennikarzem, znajdujący się blisko zdarzenia ludzie opowiadali, że miała miejsce seria wybuchów, a także unosił się przy okazji całej sytuacji gryzący dym. Doszło również do pożaru.

 

Źródło: rmf24.pl 

Fot.: Pixabay

 
Komentarze

Kraj

Świat