Dwie nastolatki zamordowane w Niemczech!

Niemieckie społeczeństwo jest wstrząśnięte dwiema tragediami jakie rozegrały się w ich kraju. Zamordowane zostały 14-latka i 15-latka. Sprawcami okazali się być mężczyźni pochodzący z Iraku oraz Bułgarii.

 

Pierwsza zginęła 14-latka, a była to Susanna Feldman, która zaginęła 23 maja. Po dwóch tygodniach została znaleziona martwa. Jak się okazało ubiegający się o azyl Irakijczyk Ali Bashar dopuścił się na dziewczynie gwałtu, a następnie udusił ją. Do ustalenia personaliów sprawcy przyczyniły się zeznania 13-letniego chłopaka mieszkającego w ośrodku dla uchodźców, który przyznał iż Ali Bashar opowiedział mu o zbrodni, której dokonał.

 

20-letni morderca miał wylecieć po wszystkim z powrotem do Iraku wraz z rodzicami oraz pięciorgiem rodzeństwa. Tam został zatrzymany przez kurdyjską policję. Miał on zeznać, że wcześniej z dziewczyną spożywał alkohol oraz zażywać jakieś tabletki. Według jego słów, wywiązała się między nimi kłótnia, przy okazji której nastolatka zagroziła wezwaniem policji. To miało spowodować, że zdecydował się on na tą okrutną zbrodnię.

 

Niemcy nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po zabójstwie 14-latki, a już doszło do kolejnej tego typu śmierci. W jednym z parków w Viersen zasztyletowano 15-letnią dziewczynę pochodzącą z Rumunii. Początkowo policja podejrzewała 25-latka pochodzącego z Turcji, który tamtego dnia był w parku, w którym doszło do tragedii. Został on zatrzymany. Wypuszczono go jednak na wolność po tym, jak na komisariat wraz z adwokatem zgłosił się były chłopak dziewczyny. Matyu K. ma 17 lat i pochodzi z Bułgarii.

 

Na terenie Niemiec w ostatnich latach, dochodziło niejednokrotnie do zdarzeń, który w lokalnym społeczeństwie wywoływały poważne obawy o poziom bezpieczeństwa niemieckich obywateli. Było tak w przypadku zamachów terrorystycznych, ataków nożowników oraz napaści seksualnych, o których było głośno np. przy okazji imprezy sylwestrowej w Kolonii 2016/2017.

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat