Duchowni zaatakowani podczas Orszaku Trzech Króli [FOTO]

W ostatnich dniach sporo czasu w mediach poświęca się próbom wywołania ideologicznej wojny. Wszystko w związku z postulatami ugrupowania Barbary Nowackiej „Inicjatywa Polska” oraz innych przedstawicieli środowisk lewicowych domagających się pogłębienia „rozdziału Kościoła od państwa”. Wiele osób ocenia to jako próbę zwrócenia na siebie uwagi przez wywołanie kontrowersji i sporów wokół tematu zastępczego, jednak dodatkowo determinuje to niektórych wrogów Kościoła do bezczelnych ataków.

 

Jak widać nagonka na Kościół kolejny raz ożywiona przez lewicowych polityków, wywołała agresywne zachowania u niektórych ludzi. Przykładem takie aktu wrogości wobec ludzi wierzących była w ostatnim czasie dewastacja pomnika św. Jana Pawła II w Starogardzie Szczecińskim. Innym przykładem zachowania określanego jako bezczelne, a także nietolerancyjne wobec chrześcijan, było zakłócenie tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, jakich lewicowcy dopuścili się w Krakowie.

 

Radosne obchodzenie na ulicach miast Święta Objawienia Pańskiego odbywa się każdego roku. Akcję wymierzoną w duchownych uczestniczących w tym właśnie orszaku zorganizowała organizacja o nazwie „Dość milczenia”. Na trzymanych przez jej aktywistów transparentach znajdowały się m.in. takie hasła jak: „Dość bezkarności księży i biskupów” czy „Zgrzeszyliście myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem”.

 

Jak przekazała wspierająca w swej retoryce tego typu protesty „Gazeta Wyborcza”, uczestnicy tego antyklerykalnego protestu planują złożyć zawiadomienie do prokuratury na dwóch mężczyzn, którzy wówczas świętowali biorąc udział w religijnym wydarzeniu. Miało dojść do zniszczenia przez jednego z nich transparentu trzymanego przez osobę związaną z „Dość milczenia”.

 

– Jeżeli ktoś miałby jeszcze wątpliwości, czy środowiska antyklerykalne mają w Polsce jakiekolwiek znaczenie, mógł przekonać się o tym dzisiaj na krakowskim Rynku Głównym, gdzie odbywał się finał Orszaku Trzech Króli. Naprzeciw kilku tysiącom uczestników tej radosnej manifestacji wiary chrześcijańskiej stanęło około 30 przebranych za księży i biskupów członków bliżej nieznanej organizacji „Dość milczenia” protestujących przeciw pedofilii duchownych. Gdyby nie chętnie nagłaśniająca każdą antykościelną demonstrację „Gazeta Wyborcza”, nikt nie zauważyłby tej żałosnej garstki – skomentował całą sytuację, jaka rozegrała się w Krakowie 6 stycznia, cytowany przez portal krknews.pl felietonista dr Jerzy Bukowski.

 

 

 

 

Źródło: krknews.pl ; Twitter/@ArchKrakowska ; Twitter/@tnwn2006

Fot.: Flickr

 

MB

 

 
Komentarze

Kraj

Świat