Dramat w Olecku! Policja ostrzega [WIDEO]

Funkcjonariusze policji z Olecka (woj. warmińsko-mazurskie) udostępnili szokujące nagranie zarejestrowane przez osiedlowy monitoring. Zapis kamer zarejestrował zdarzenie, w którym rozpędzone z impetem auto uderza w przechodzącego przez przejście dla pieszych 25-latka. Siła uderzenia była na tyle duża, że wyrzuciła przechodnia w powietrze.

 

Śledczy wciąż ustalają przyczynę tak straszliwego wypadku. Wstępnie ustalono, że kierowca Forda (był trzeźwy!) nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i go potrącił. Tragedia miała miejsce w niedzielę wieczorem, lecz dopiero wczoraj funkcjonariusze zdecydowali się opublikować nagranie. Służba policji dodaje, że udostępnione wideo jest formą przestrogi dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Jak poinformowano na stronie Oleckiej Policji:

 

„Przypominamy kierującym, że znak D-6 „Przejście dla pieszych” jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach dla pieszych, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonie skrzyżowania dróg”.

 

 

Wskutek uderzenia ofiara wypadku doznała urazu głowy i została przewieziona do szpitala w Ełku. Nieuważnemu kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy.

 

Źródło: nczas.com; Facebook – Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
Fot.: flickr.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat