„Dlatego właśnie zginął Adamowicz!”- Wstrząsające nagranie z ataku na prezydenta Gdańska! [WIDEO]

Cała Polska żyje tym co wydarzyło się w niedzielę około godz. 20 w Gdańsku. Podczas finału tegorocznej edycji WOŚP doszło do zamachu na życie prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Nożownik wtargnął na scenę i zadał politykowi kilka ciosów nożem.

 

Dla wielu osób zastanawiające, a nawet bulwersujące jest to, że po dokonaniu ataku, sprawca chodził po scenie wznosząc ręce. Zdołał także przejąć mikrofon, aby w skrócie wyjaśnić domniemane motywy swojego działania.

 

Jak ustalono za usiłowaniem zabójstwa stać miał 27-letni przestępca z Gdańska, który skazany był za dokonywanie napadów na banki. W jego kryminalnej kartotece znajdować ma się również naruszenie nietykalności funkcjonariusza policji. 27-latek na niedawno miał opuścił więzienie. Teraz grozić mu może nawet najsurowszy wymiar kary.

 

Halo! Halo! Nazywam się Stefan Wilmont! Siedziałem niewinny w więzieniu! Siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała! Dlatego właśnie zginął Adamowicz – wykrzykiwał nożownik do mikrofonu przed tym jak został obezwładniony.

 

 

W nocy lekarze poinformowali, że udało się przywrócić akcję serca Pawłowi Adamowiczowi. Stan zdrowia określany jest jednak nadal jako bardzo ciężki. Prezydent Gdańska w wyniku ataku doznał ran w jamie brzusznej, rany przepony oraz rany serca. W trakcie operacji przetoczono 41 jednostek krwi.

 

 

Źródło: TVP Info ; YouTube/Maczeg

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat