Dania mówi stop imigrantom

Nczas. com pisze o Inger Støjberg, duńskiej minister ds. integracji i imigracji zapowiedziała, że jej kraj nie zgodzi się na przymusowe lokowanie „uchodźców”. Według niej imigranci nie przyczyniają się do rozwoju kraju.

Według duńskiej polityk jej kraj nie może przyjmować więcej imigrantów, bo ma kłopoty z integracją tych, których już wpuszczono.

Jak powiedziała Stojberg w rozmowie z dziennikiem „Jyllands-Posten: „Choć w znaczący sposób odzyskaliśmy kontrolę nad naszymi granicami i ograniczyliśmy napływ, to wciąż zmagamy się z problemem integracji tych, którzy w ciągu ostatnich lat przybyli do nas”.

„Choć coraz więcej uchodźców podejmuje pracę, to wciąż jest zbyt wielu, którzy nie są w
stanie sami utrzymywać się. Dotyczy to zwłaszcza kobiet” – mówiła Stojberg. „Zbyt mało z nich przyczynia się do rozwoju kraju, dlatego zdecydowałam, że nie zgodzimy się przyjąć imigrantów, których przypisano nam do rozlokowania w 2018 roku”.

Stojberg uchodzi za jedną z najbardziej krytycznych zachodnich polityk wobec masowej, niekontrolowanej imigracji. Zdecydowanie obstaje także za integrowaniem imigrantów. To ma być warunkiem pozostania imigrantów w Danii.

Co ciekawe, to ona forsowała przepisy, by imigranci musieli uścisnąć ręce urzędników jeśli chcą otrzymać duńskie obywatelstwo. Dla imigrantek muzułmanek ma to być sytuacja nie do zaakceptowania.

Gdy okazalo się, że imigranci odpowiadają za wiele gwałtów nie wahała się o tym publicznie mówic wskazując, że odsetek gwałcicieli jest wśród imigrantów znacznie wyższy niż wśród Duńczyków: „Według mnie obawialiśmy się przedstawiać imigrantom przybywającym do Danii nasze oczekiwania. Nikt nie ośmielał sie mówić im, że oczekujemy, iż sami zapewnią utrzymanie sobie i swoim rodzinom i to że przyjmą nasze duńskie wartości – powiedziała minister”.

Źródło: nczas.com
fot. Wikipedia Commons

LS
Komentarze

Kraj

Świat