Ciąg dalszy walki PiS i PO. PiS przypomina niezrealizowane obietnice Platformy

Jak podaje portal tvp.info, z pytaniem, co z obietnicami złożonymi przez Platformę Obywatelską w latach 2007-2015, zwrócił się w sobotę do polityków PO szef sztabu PiS Tomasz Poręba. Jak zapowiedział, w sobotę PiS we wszystkich województwach zorganizuje konferencje, na których mają padać pytania do Platformy o niezrealizowane inwestycje.

W Warszawie odbędzie się dziś konwencja, podczas której Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej zainauguruje kampanię wyborczą przed październikowymi wyborami samorządowymi.

Natomiast szef sztabu PiS, Tomasz Poręba poinformował, że w sobotę we wszystkich regionach Polski PiS zorganizuje konferencje, na których padną pytania o to między innymi dlaczego PO nie zrealizowała „strategicznych i ważnych inwestycji w poszczególnych miastach”.

Według Poręby przykładem działania na Mazowszu, gdzie PO nie zrealizowała m.in. obietnic związanych z budową szybkiej trasy kolejowej Warszawa-Radom i utworzeniem parku technologicznego w Radomiu.

Poręba poinformował, że w związku z nadchodzącą sobotnią konwencją PO uruchomiona została strona internetowa ProgramPO.pl, gdzie „znajdują się obietnice, które zostały złożone w czasie rządów Platformy”.

Pod hasłem: „#PusteObietnice” i „Oszukali kiedyś. Oszukają teraz” znajduje się lista obietnic, wśród których są między innymi skrócenie terminu oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy w sądzie o 1/3, zwiększenie emerytur i rent, jednolita stawka podatków CIT, PIT i VAT – 15 proc., zagwarantowanie dostępu do bezpłatnej opieki medycznej i likwidacja NFZ, tańsze leki, radykalne podniesienie płac dla budżetówki czy dostosowanie sieci kolejowej do prędkości 120 km/h i 160 km/h.

źródło: tvp.info
fot. Twitter
Komentarze

Kraj

Świat