Chwile grozy w Szczecinie. Agresor zaatakował kierowcę i przejął kontrolę nad autobusem[WIDEO]

Do bardzo niebezpiecznego incydentu doszło w szczecińskiej komunikacji miejskiej. Cała sytuacja mogła zakończyć się poważną, a nawet tragiczną w skutkach kolizją. Na szczęście nikt z jadących autobusem nie ucierpiał. Wiele osób jest jednak oburzonych postawą ludzi, którzy nie reagowali na to co wówczas się wydarzyło.

 

Jak się okazało sprawca całego zajścia to 27-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Chciał on wysiąść na jednym z  tzw. „przystanków na żądanie” i naciskał odpowiedni do tego guzik, aby poinformować o tym kierującego. Autobus ten był jednak pospieszny, w związku z czym nie zatrzymywał się na tego typu przystankach. Brak możliwości opuszczenia pojazdu przez 27-latka zbulwersował go jednak na tyle, że decydował się wtargnąć do kabiny kierowcy.

 

Agresywny mężczyzna zaczął szarpać się z kierującym tamtego dnia pracownikiem komunikacji i starał się przejąć kontrolę nad autobusem. Udało mu się nawet chwycić za kierownicę, jednak ze strony innych pasażerów zabrakło w tej sytuacji zdecydowanej reakcji. Autobus zjechał w kierunku barierek odpowiadających za ochronę samochodów przed wypadaniem z wysokiej estakady. Kierowca zdołał podczas szamotaniny wypchnąć 27-latka, który następnie miał próbować jeszcze wrócić do wnętrza pojazdu przez uderzanie drzwi pięściami i głową. Ostatecznie jednak, napastnik postanowił uciec.

 

Bydgoszczanin został zatrzymany przez policję w sobotę. Umożliwił to m.in. fakt, że uciekając porzucił w autobusie torbę, w której znajdowały się rękawice bokserskie, a także dokumenty.

 

Autobus, w którym doszło do całego zajścia jechał w kierunku Szczecin Zdroje oraz osiedla Słonecznego. Co ciekawe, zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych.

 

Zaskoczony byłem maksymalnie. Zupełnie nie spodziewałem się takiej agresji – wspomina tamten dzień, kierowca autobusu w rozmowie z portalem tvn24.pl.

 

Nagranie z monitoringu, na którym uwieczniono niebezpieczną sytuację opublikował portal radioszczecin.pl.

 

 

 

Źródło: tvn24.pl ; radioszczecin.pl ; wp.pl

 

MB
Komentarze

Kraj

Świat