Chciał doprowadzić do katastrofy! Został zatrzymany na terenie Małopolski

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, zatrzymanie podejrzanego przeprowadzili funkcjonariusze z Andrychowa. 41-latek starał się doprowadzić do poważnej katastrofy. O sprawie poinformował portal rmf24.pl

 

Mężczyzna ten jest mieszkańcem miejscowości Bulowice. W ubiegłym tygodniu dopuścił się on skandalicznego zachowania. Na znajdującym się w Andrychowie przejeździe kolejowym, umieścił on rower, plecak oraz inne rzeczy na torach. Chciał w ten sposób doprowadzić do wykolejenia pociągu. Na szczęście do katastrofy kolejowej ostatecznie nie doszło i nikt przy całej sytuacji nie ucierpiał.

 

– Pomimo iż pociąg potrącił przeszkodę, nikomu nic się nie stało. Sprawca uciekł wówczas z miejsca zdarzenia. Andrychowscy kryminalni ustalili jego tożsamość i zatrzymali – wyjaśnił rzecznik małopolskiej policji, cytowany przez rmf24.pl.

 

Jak się jednak okazało, nie był to jeden karygodny czyn jakiego dopuścił się 41-letni podejrzany. Na swoim koncie ma mieć on już więcej przestępstw.

 

– Z początkiem sierpnia porysował samochód w Andrychowie, a miesiąc później w Bulowicach przeciął przewody elektryczne i instalacyjne w ciągniku rolniczymi, który stał na prywatnej posesji. W połowie listopada w Andrychowie naruszył nietykalność cielesną przypadkowo napotkanej kobiety. Kierował też groźby karalne wobec członków swej rodziny – mówił Sebastian Gleń.

 

Mężczyzna usłyszał już pięć zarzutów. Według rzecznika policji, grozi mu za dokonane przestępstwa 8 lat więzienia. Do znacznej części podejrzany się przyznaje.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Flickr

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat