Chajzer, Karolak i Urbański mają problemy! Uczestnicy „Ameryka Express” posądzeni o gwałt, rasizm i seksizm

Uczestnicy programu „Ameryka Express” mają kłopoty! Wszystko to za sprawą jednego z odcinków reality show emitowanego na antenie TVN. Panowie zostali oskarżeni przez feministyczne organizacje o gwałt, rasizm i seksizm. Co jest przyczyną tak poważnych zarzutów?

 

– Dzisiaj fundacja Feminoteka wraz z Fundacją przeciwko Kulturze Gwałtu im. Margarete Hodgkinson złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Filipa Chajzera, Tomasza Karolaka oraz Jakuba Urbańskiego – poinformowano na  facebookowym profilu Fundacji Feminoteka.

 

Jak wyjaśniono, 7 listopada ubiegłego roku wyemitowano 10. odcinek programu pt. „Ameryka Express”. Cała akcja miała miejsce w Peru, gdzie uczestnicy reality show nakłaniali przypadkowe kobiety do pocałunków. Ponadto, jeden z biorących udział w programie, Filip Chajzer, chwycił jedną z kobiet za piersi.

 

– Uważamy, że mężczyźni występujący w programie „Ameryka Express” działając przemocą, polegającą na wykorzystaniu swojej przewagi fizycznej, płciowej i rasowej nad pokrzywdzonymi oraz podstępem, polegającym na wykorzystaniu zaskoczenia i dezorientacji pokrzywdzonych, dopuścili się napaści na tle seksualnym – podkreślono.

 

 

Źródło: nczas.com; Facebook
Fot.: YouTube – tvnpl
EM
Komentarze

Kraj

Świat