Były wiceprezes klubu Ekstraklasy zatrzymany. W tle grupa przestępcza i narkotyki

To kolejna odsłona historii powiązań działaczy sportowych ze światem przestępczym. Sprawa dotyczy krakowskiej Wisły i tego co działo się w klubie przez ostatnie lata, jednak zatrzymani zostają również ludzie powiązani z innymi klubami piłkarskimi i grupami kibiców w Polsce. O sprawie poinformował portal rmf24.pl.

 

Wśród zatrzymanych przez Centralne Biuro Śledcze Policji znalazł się też dawny wiceprezes Wisły Kraków Damian D.. Wraz z ówczesną prezes klubu Marzeną Sarapatą jest on przez wielu krakowskich kibiców kojarzony jako osoba odpowiedzialna w dużej mierze za zadłużenie, które w pewnym momencie groziło nawet degradacją „Białej Gwiazdy” do IV ligi.

 

Sprawa prowadzona przez śledczych, przy okazji której zatrzymany został Damian D., dotyczy handlu narkotykami. Przeprowadzona dziś akcja przez CBŚP to kolejna duża akcja służb wymierzona w przestępców powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Rano funkcjonariusze weszli do kilkudziesięciu mieszkań oraz firm, głównie na terenie województwie małopolskiego. W akcję zaangażowano około 170 policjantów.

 

Jak podaje radio RMF FM, jego reporterzy ustalić mieli, że poza Damianem D. i pseudokibicami Wisły, zatrzymani zostali też ci utożsamiający się z zaprzyjaźnioną do 2016 roku z Wisłą Lechii Gdańsk oraz co ciekawe ludzie związani ze środowiskiem pseudokibiców Cracovii, największej rywali „Białej Gwiazdy”.

 

Nie są wykluczone kolejne zatrzymania w związku z tą sprawą. Handel narkotykami miał odbywać się na ogromną skalę, w głównej mierze w południowej części Polski. Proceder miał być realizowany przez dilerów nawet podczas meczów piłkarskich. Sprawa prowadzona jest przez Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

 

Damian D. oprócz handlu narkotykami  zarzuca się również kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Wcześniej już doszło do dość głośnego zatrzymania Pawła M. ps. „Misiek”, słynnego lidera pseudokibiców Wisły Kraków, który ukrywał się we Włoszech oraz innych członków grup przestępczych opartych na pseudokibicach z Krakowa oraz Chorzowa.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Facebook/@atp997

 

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat