Były marszałek z PSL skazany! Jest winny usiłowania gwałtów i łapownictwa

Były marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta został skazany na          4 lata pozbawienia wolności i uznany winnym części 16 zarzutów. Sąd nie miał wątpliwości co do winy 58-latka w sprawie usiłowania gwałtów oraz przyjmowania łapówek w postaci opłacania pobytów w pensjonatach.

 

„Seksmarszałek” został skazany na cztery lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok ogłoszono dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Przemyślu, jest nieprawomocny. Oprócz tego musi zwrócić korzyści majątkowe, które uzyskał z części zarzucanych mu czynów oraz ponieść koszty sądowe.

 

Były marszałek został uznany winnym zarzutów obyczajowych, między innymi gwałtów oraz części zarzutów korupcyjnych. Sędzia Andrzej Kowalczyk uważa, że w 2001 roku seksmarszałek zwabił podstępem do nieustalonego pokoju w Rzeszowie swoją podwładną, Dorotę R., zastawił ciałem drzwi, zaś potem rzucił kobietę na łóżko i przygniótł własnym ciałem, próbując doprowadzić do stosunku seksualnego.

 

Kobieta jednak zaczęła wzywać pomocy. Tę samą kobietę skazany miał molestować w Lubaczowie, gdzie podobną próbę seksu również podjął, ale z kanapą zamiast łóżka.

 

Oprócz tego Mirosław Karapyta przyjmował korzyści majątkowe, między innymi od burmistrza Ustrzyk Dolnych, Henryka S. w postaci opłacania pobytów w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych. Były to kwoty 1,8 tys. zł, 840 zł i 600 zł.

 

Jak ocenił skazany „Żyję w poczuciu niewinności. Od wyroku będziemy się oczywiście odwoływać, bo wyrok nie jest zadowalający. Od kilku lata trwa polowanie na marszałka, które rozpoczęło się jeszcze zanim CBA weszło do moich pomieszczeń, co jest odzwierciedlone w zarzutach”.

 

Źródło:  nczas.com
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat