Był współiderem antyislamskiej partii, teraz … przeszedł na islam
Były parlamentarzysta antyislamskiej Partii Wolności ogłosił, że jest muzułmaninem. Przez lata Joram van Klaveren był prawą ręką Geerta Wildersa.

 

 

Joram van Klaveren należał do Partii Wolności (PVV) do 2014 roku. Od 2010 roku był parlamentarzystą, jednak jego nowe ugrupowanie, partia „Dla Holandii”, nie zdołało przekroczyć progu wyborczego.

 

Ale 40-letni van Klaveren zaskoczył holenderską opinię publiczną, mówiąc w rozmowie z dziennikiem „NRC”, że przeszedł na islam. Zrobił to w połowie pisania antymuzułmańskiej książki.

 

„Jeśli wszystko, co napisałem do tej pory, jest prawdą i wierzę w to, to jestem de facto muzułmaninem” – powiedział w „NRC”.

 

Van Klaveren nawrócił się na islam 26 października 2018 roku. Napisał książkę, która nosi tytuł „Apostata: Od chrześcijaństwa do islamu w czasie terroru sekularyzmu”.

 

Jak powiedział były współzałożyciel partii „Dla Holandii (VNL)” Jan Roos: „Jeśli to naprawdę nie jest sztuczka PR, promująca jego książkę, to jest to naprawdę wyjątkowy wybór dla kogoś, kto miał wiele do powiedzenia na temat islamu”.

 

Według holenderskiego Centralnego Biura Statystycznego (CBS) około pięciu procent holenderskiej populacji to muzułmanie. Mimo działań społecznych Wildersa, liczba wyznawców islamu rośnie.

 

Źródło: rp.pl
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat