Burza w Bundeslidze! Piłkarz nie chce wspierać środowisk LGBT [FOTO]

Klub grający w niemieckiej Bundeslidze VfL Wolfsburg podjął decyzję o wzięciu udziału w akcji, która w zamyśle ma pokazać, że ludzie związani z tą drużyną są tolerancyjni dla wszystkich oraz wspierają środowiska LGBT. W związku z tym klub ogłosił, że kapitanowie zarówno drużyn męskich, kobiecych, jak i młodzieżowych, będą w tym sezonie nosić tęczowe opaski na ramieniu. Nie wszyscy to jednak zaakceptowali.

 

Burzę w niemieckich mediach wywołała postawa pochodzącego z Chorwacji piłkarza Josipa Brekalo. 20-latek nie zgodził się na założenie opaski mającej symbolizować tolerancję klubu z Wolfsburga wobec środowisk homoseksualnych. Jak sam stwierdził, takie zachowanie było by sprzeczne z katolickimi wartościami, w jakich został wychowany.

 

– Zostałem wychowany w katolickiej rodzinie. Jeśli ktoś ma inne poglądy, nic mi do tego, to indywidualna sprawa każdego człowieka. Jednak nikt nie zmusi mnie do ubierania opaski, która jest sprzeczna z moimi chrześcijańskimi poglądami – oznajmił chorwacki zawodnik, zdaniem którego zaprzeczył by on swoim poglądom zakładając opaskę.

 

Słowa Josipa Brekalo zostały odebrane w niemieckich mediach jako kontrowersyjne. Wiele osób określa też jego zachowanie jako przejaw homofobii.

 

Wcześniej, bo podczas sobotniego meczu przeciwko Shalke, taką opaskę założył już inny piłkarz- kapitan WfL Wolfsburg Josuha Guilavogui.

 

https://twitter.com/VfL_Wolfsburg/status/1032978081391230978

 

Źródło: Twitter/@VfL_Wolfsburg ; dorzeczy.pl

Fot.: Flickr
Komentarze

Kraj

Świat