Brytyjskie służby udaremniły zamach! Wstrząsająca relacja policji: „chciały zabijać”

Brytyjskie służby udaremniły zamach terrorystyczny przygotowywany przez nastolatkę. 18-letnia Safaa Boular chciała dokonać aktu terroru w samym centrum Londynu przy użyciu grantów, broni lub pojazdu samochodowego. 

 

Jak informuje londyńska policja, młoda Brytyjka była bliska finalizacji zamachu, jednak w porę ją aresztowano. Tuż po tym funkcjonariusze objęli monitoringiem siostrę i matkę kobiety. Jak się okazało Panie przejęły plany swojej poprzedniczki i chciały doprowadzić do ataku w okolicach British Museum, gdzie zawsze przebywa mnóstwo przechodniów i turystów. Nieopodal brytyjskiego muzeum znajdują się najliczniej uczęszczane ulice handlowe i główne atrakcje turystyczne. Zamach mógł sparaliżować miasto i zebrać krwawe żniwo. Tę wiadomość podała Polska Agencja Prasowa.

 

Jak informuje PAP, po skazaniu przez sąd Safy Boular na karę więzienia, plany zamachu kontynuowały jej matka i siostra. Porozumiewając się z osadzoną kobietą koordynowały dalszą organizację zamachu posługując się przy tym szyfrem. Policja udaremniła także i  te plany. Przedstawicielka londyńskiej policji przyznaje w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że kobiety „chciały zabijać” – pada wprost.

 

Warto nadmienić, iż przypadek Safy to klasyczny przykład szybkiej radykalizacji. Jak informuje brytyjskie „The Times”, w 2015 roku kobieta zainteresowała się radykalnym islamem, zaś rok później poślubiła wojownika Państwa Islamskiego szerzącego dżihadystyczne idee w internecie. Fotografia ilustrująca artykuł zamieszczona przez The Times, obrazuje wizerunkową przemianę Safy – od spokojnej nastolatki po islamskiego radykała.

 
Komentarze

Kraj

Świat