Brutalny atak na kościół! Trwa obława za napastnikami

Niestety to kolejny już atak wymierzony w chrześcijan, w dodatku doszło do niego w okresie bożonarodzeniowym. A wszystko to rozegrało się w Europie, a dokładniej w jednej ze świątyń znajdujących się w stolicy Austrii Wiedniu.

 

Do zdarzenia doszło na terenie wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf. Dwóch napastników, według relacji świadków wtargnęło tam do kościoła po godzinie 13. Wiadomo, że jeden ze sprawców miał przy sobie broń palną, drugi uzbrojony był w żelazny pręt.

 

Znajdującym się w kościele duchownym napastnicy grozili bronią, a także skuli ich oraz zakneblowali. Po tym, sprawcy dopuścili się rabunku. Jeden z agresorów miał domagać się także od duchownych wydania gotówki i kosztowności. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że w trakcie tych dramatycznych scen padły również strzały.

 

Bardzo możliwe, iż ofiary napaści zostały dotkliwie pobite. Po godzinie 16, znaleziono bowiem uwięzionych w świątyni duchownych i zawiadomiono policję. Jak opowiedział jeden z kleryków cytowany przez „Kurier”, zaatakowani przez nieznanych sprawców leżeli w kałużach własnej krwi. Liczba ofiar to co najmniej pięć osób, jednak mówi się, że w trakcie ataku, mogło znajdować się tam nawet kilkunastu ludzi. Pojawiły się też doniesienia, że zaatakowani mężczyźni mają ponad 60 lat. Jedna z ofiar miała odnieść poważne obrażenia głowy.

 

Po przeszukaniu kościoła, nie znaleziono napastników. Rozpoczęto obławę, w którą zaangażowano również jednostkę specjalną WEGA.

 

 

 

Źródło: rmf24.pl ; radiozet.pl ; Twitter/@krone_at

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat