Biedroń ostro o LGBT, polskim rządzie, nauczycielach i Kościele. „Panie prezesie, wara od naszych dzieci!”

Podczas sobotniej konwencji Wiosny, Robert Biedroń zapowiedział poważne zmiany. Wśród nich znajduje się tzw. „Piątka na rzecz osób LGBT+”, której symbolem będzie ustawa o równości małżeńskiej.

 

– Gdy oni prowadzą nagonkę na człowieka, gdy inni z kolei chowają głowę w piasek, nie mając odwagi z otwartą przyłbicą bronić mniejszości, albo swojego kolegi koalicyjnego, my mówimy: – czas na zmianę. Czas zagwarantować równość wszystkim, bez względu na płeć czy orientację seksualną. Dlatego Wiosna już dzisiaj proponuje „Piątkę na rzecz osób LGBT+”, a symbolem tej propozycji będzie ustawa o równości małżeńskiej – apelował Biedroń.

 

– W polityce szczególnie trzeba mieć coś, co my w Wiośnie mamy na co dzień, coś, co w polskiej polityce jest towarem deficytowym – odwagę i rozum – mówił lider Wiosny. – Wy chcecie wygrać tylko po to, żeby utrzymać władzę, my chcemy zmienić Polskę na lepszą. Panie prezesie, czas próby już minął; żyjemy w kraju, w którym 45 tys. Polek i Polaków rocznie umiera od smogu, żyjemy w kraju, w których ponad pół miliona emerytów i rencistów musi żyć za mniej niż tysiąc złotych miesięcznie – pana czas próby minął, koniec gry – kontynuował polityk.

 

Jak twierdzi były prezydent Słupska, polski rząd nie potrafi zapanować nad demonstracją nauczycieli i silnie przekonywał, że jego partia wspiera i solidaryzuje się z tą grupę zawodową. Jak mówił, nauczyciele w końcu muszą zarabiać godnie, przynajmniej 3500 zł na start.

 

Lider Wiosny nie omieszkał wspomnieć także o sytuacji w Kościele. Jak mówił, trzeba rozliczyć Kościół, w którym roi się od pedofilii – Nie może być tak, że Kościół, który najbardziej skorzystał ze środków unijnych, dziś jest hamulcowym naszego rozwoju w UE – grzmiał polityk.

 

– Dla nas białe jest białe, a czarne jest czarne. Przed karą nie może chronić zatem żaden immunitet, żadna partyjna legitymacja, ani żadna koloratka. Czas na rachunek sumienia – wskazywał Biedroń, kontynuując: – Nadszedł czas, abyśmy my, obywatele i obywatelki wyspowiadali Kościół z jego grzechów. Panie prezesie, wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od naszych wolności!

 

Źródło: dorzeczy.pl
Fot.: tvn24.pl
EM
Komentarze

Kraj

Świat