Będzie zwiększone wsparcie dla lekkoatletów. Premier docenił ich sukcesy!

Na dzisiaj zaplanowano spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem sportu Witoldem Bańką. Celem rozmów ma być skokowe zwiększenie wsparcia dla polskich lekkoatletów. O sprawie poinformował portal 300polityka.pl.

 

Mowa jest o wsparciu w wysokości 300 milionów zł. Po kolejnych sukcesach Polski w lekkoatletce znów wybrzmiał temat warunków oraz zaplecza jakie przypada reprezentatom naszej Ojczyzny. Premier Morawiecki rozważa dwa kierunki działań w tej sprawie.

 

Po pierwsze planuje on poszerzyć zakres działania indywidualnych kontraktów sponsorskich zawodników ze spółkami skarbu panstwa. Takimi kontraktami objętych jest obecnie ok. dwudziestu polskich lekkoatletów. Szef polskiego rządu ma planować zwiększenie tej liczby minimum dwukrotnie. Ma to na celu przynieść wsparcie finansowe dla najbardziej perspektywicznych oraz utytułowanych reprezentów Polski w tej dziedzinie sportu przy okazji przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Tokyo.

 

Oprócz tego, premier chciałby doprowadzić również do tak wyczekiwanej rozbudowy bazy treningowej. Na polecenie Mateusza Morawieckiego dopracowana ma zostać koncepcja stworzenia w naszym kraju hal lekkoatletycznych. Ich budowa rozpoczęła by się po jesiennych wyborach samorządowych. Wynika to z konieczności ustalenia z przedstawicielami władz samorządowych warunków trchnicznych, a także finansowych.

 

W ramach pierwszego etapu, zaplanowana ma zostać realizacja budowy min. kilkunastu takich obiektów w Polsce.

 

Koszt programu szacowany jest na sumę około 300 mln zł. Problem zaplecza sportowego oraz trudności z jakimi spotykają się polscy lekkoatleci był plamą na honorze polskich władz przez lata. Godny docenienia zdaniem wielu jest więc fakt, że nad tymi kwestiami pochylił się premier Morawiecki.

 

 

 

Źródło: 300polityka.pl

Fot.: Flickr

 

 
Komentarze

Kraj

Świat