Będzie podwyżka dla emerytów? Sejm rozstrzygnie to za kilka dni

Jest szansa dla seniorów! Bardzo możliwe jest, że już niedługo emerytury będą wolne od podatków. Na takiej zmianie emeryci mogliby zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

 

Co miesiąc ZUS potrąca seniorom około 20 procent ich świadczenia. Gdyby zostali zwolnieni z płacenia podatku i składki zdrowotnej, ich emerytury byłyby wyższe o kilkaset złotych.
– To byłaby znacząca, odczuwalna podwyżka świadczeń. Chciałabym, żeby posłowie pochylili się nad projektem i zastanowili się nad sytuacją seniorów w Polsce – podkreśla w rozmowie z „Super Expressem” Elżbieta Ostrowska, prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

 

– Jestem za tym, aby emeryci nie płacili podatków. Wiele lat dawaliśmy na nasze państwo z naszych skromnych uposażeń. Teraz należy nam się ulga. Dzięki temu, że nie będzie podatku, wzrośnie moja emerytura. Każdy grosz się teraz przyda, bo wszystko szybko drożeje. Pieniądze przeznaczę na leki i lepsze jedzenie – mówi pełen nadziei 94-letni Stanisław Dobrzyński z Siedlec.

 

W sprawie zebrano 140 tys podpisów. – To obywatelski projekt, a my go firmujemy. Emeryci już w życiu się napłacili podatków, więc należy ich teraz z nich zwolnić. Apeluję do PiS, aby poparł to rozwiązanie – mówi prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Czy PiS zatwierdzi ustawę wykluczającą emerytów z płacenia podatków? – PSL miał osiem lat na wprowadzenie takiego projektu. Nie znam treści, muszę się z projektem dokładnie zapoznać – komentuje Jan Szewczak, poseł PiS i wiceszef sejmowej komisji finansów.

 

Źródło: se.pl
Fot.: pixabay.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat