Atak zamaskowanych kibiców na Śląsku. Uczniowie brutalnie pobici

Do napaści doszło na Śląsku w miejscowości Ruda Śląska. Grupa zamaskowanych napastników zaatakowała ok. 20-stu uczniów lokalnej szkoły sportowej. Jak nieoficjalnie wiadomo, chodziło o kibicowskie porachunki młodocianych sprawców z uczniami.

 

Jak relacjonuje portal „rmf24.pl”, do ataku doszło w godzinach popołudniowych na jednym z osiedli w Rudzie Śląskiej. Grupa uczniów wracała z zajęć sportowych, gdy z jednej z mijanych klatek schodowych bloku wybiegło na nich kilku zamaskowanych mężczyzn uzbrojonych w pałki teleskopowe. Dotkliwie pobili dwóch uczniów. Celem napaści były porachunki kibicowskie. Jak wiadomo, Górny Śląsk jest regionem o silnym ruchu zwaśnionych śmiertelnie grup kibicowskich. Ich wpływy wychodzą daleko poza granice stadionów do najgłębszych zakamarków całej aglomeracji śląskiej.

 

Według relacji świadków, napastników mogło być nawet dziesięciu. Poszkodowana młodzież trafiła do szpitala z obrażeniami ciężkiego pobicia. Policja poszukuje sprawców. Do podobnych zdarzeń dochodzi na Śląsku regularnie. Kilka dni temu doszło do bójki kilkudziesięciu osobowych grup chuligańskich fanatyków GKSu Katowice i Ruchu Chorzów.
Komentarze

Kraj

Świat