Atak we Francji. Staranował ludzi samochodem! [WIDEO]

Do zdarzenia doszło w południowej części Francji, a dokładniej w miejscowości Nimes. Kierujący pojazdem wjechał w grupę ludzi znajdującą się przy jednym z tamtejszych barów. W tamtym rejonie świętowano akurat tradycyjną Ferię.

 

Kierowca po staranowaniu ludzi zatrzymał się na barierkach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę zdarzenia. Ma on ok. 32 lat i miał być już wcześniej znany służbom. Postawiony został mu zarzut próby zabójstwa. Choć wielu szczegółów nie ujawniono, to jednak policja wykluczać ma motywy terrorystyczne. Kłóci się to z informacjami, według których świadkowie relacjonować mieli, że kierowca samochodu krzyczeć miał „Allahu Akbar!” („Bóg jest wielki!”).

 

W wyniku tego zdarzenia, mającego miejsce ok. 1 w nocy ucierpiały jedynie dwie osoby, które ze swoimi obrażeniami trafiły do szpitala. Na szczęście ich stan nie jest ciężki.

 

 

W ten weekend, na terenie Nimes organizowany jest coroczny festiwal Feria de Nimes. Przy jego okazji pokazywane są walki byków. Dzisiejszy atak był kolejnym we Francji, kiedy sprawca przyjmuje za cel ludzi biorących udział zorganizowanych obchodach tamtejszych świąt.

 

 

Źródło: gazeta.pl ; poinformowani.pl ; Twitter/@hocinerouagdia

Fot.: Pxhere

 
Komentarze

Kraj

Świat