Atak w Barcelonie! Sprawca krzyczał „Allahu Akbar!”

Pare dni temu Katalonia przeżywała pierwszą rocznicę ataków do jakich doszło w tamtej części Hiszpanii przed rokiem. Życie straciło wówczas 16 osób. Teraz znów doszło do ataku dżihadysty w Barcelonie. O sprawie poinformował za pośrednictwem swojej internetowej witryny hiszpański ‚El Pais”.

 

Jak podaje gazeta, sprawcą ataku był 29-latek pochodzący z Algierii. Wtargnął on na komisariat i udało mu się przedostać do tamtejszej dyżurki. Był uzbrojony w nóż.

 

Przeprowadzając atak z ostrym narzędziem, napastnik krzyczał „Allahu Akbar!” („Bóg jest wielki!”). Te okoliczności wskazują, że po raz kolejny mieliśmy do czynienia z atakiem motywowanym radykalnym islamem. Nie jest jednak wiadome czy Algierczyk miał powiązania z którąś z międzynarodowych organizacji terrorystycznych takich jak Państwo Islamskie czy Al-Kaida.

 

Mężczyzna został zastrzelony przez znajdujących się na komisariacie funkcjonariuszy. Źródła policji podają, że zanim oddano śmiertelny strzał, starano się napastnika obezwładnić bez odbierania życia.

 

Dziś informowaliśmy również, że Interpol wydał ostrzeżenie przed możliwością dokonania zamachu terrorystycznego przez dżihadystów w każdej chwili. Służby w Europie poszukują bowiem trzech powiązanych z IS Tunezyjczyków, którzy planować mają atak, a bardzo prawdopodobne, że są już na terenie naszego kontynentu. Jako najbardziej potencjalny cel w tym przypadku wskazuje się Francję.

 

 

Źródło: „El Pais” ; rmf24.pl ; larazon.es

Fot.: Pixabay

 




Komentarze

Kraj

Świat