Atak nożownika we Wrocławiu! Ofiara nie przeżyła

Po godzinie 20 w sobotę nożownik zaatakował mężczyznę w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Ofiara nie przeżyła. Napastnik obecnie czeka na zarzuty.

 

Nie żyje mężczyzna, zaatakowany w sobotę wieczorem ostrym narzędziem w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Policja zatrzymała już podejrzewanego o napaść.

 

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do kłótni, jeden z nich ugodził nożem drugiego. Niestety, ciosy okazały się śmiertelne” – poinformował Łukasz Dudkowiak, rzecznik prasowy wrocławskiej komendy.

 

Według świadków doszło do fizycznej kłótni między dwoma mężczyznami. Po pewnym czasie jeden z nich wyciągnął nóż.

 

„Była panika, były krzyki przerażenia, gdy ludzie zobaczyli, co się stało. Według świadków było kilka – może trzy, może sześć – ciosów nożem, dużym nożem. Ludzie kryli się, gdzie mogli. Trzech mężczyzn zaczęło gonić sprawcę, który po drodze wyrzucił nóż. Wtedy na miejscu pojawiła się policja. Funkcjonariusz groził, że użyje broni” – opowiadał reporter TVN 24 Tomasz Kanik.

 

Na szczęście całą sytuację zauważył patrol jadący na inną interwencję. „Policjanci podjęli czynności, wezwali tego mężczyznę do odrzucenia noża, obezwładnili go i skutecznie zatrzymali” – dodaje Rajski.

 

Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Okazało się, że zarówno on, jak i ofiara to obywatele Turcji. Zatrzymany 29-latek nie mówi po polsku, dlatego policja czeka z przesłuchaniem i postawieniem mu zarzutów na przyjazd tłumacza.

 

Za zabójstwo grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.

 

Źródło: tvn24.pl
fot. youtube.com
LS
Komentarze

Kraj

Świat