Atak nożownika w centrum Wrocławia! Na ratunek ruszył 17-latek

Do zdarzenia doszło w okolicach ulic Jedności Narodowej i Daszyńskiego w dniu wczorajszym. Niezidentyfikowany mężczyzna, ostrym narzędziem ranił 59-letnią kobietę.

 

Ofiarą napastnika padła sprzedawczyni z jednego ze sklepów warzywnych.

 

– Około godz. 17.00 na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej i Daszyńskiego nieznany mężczyzna ostrym narzędziem ranił 59-letnią kobietę pracującą w jednym z okolicznych sklepów – powiedział w poniedziałek asp. szt. Łukasz Dutkowiak, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

 

Policja po ataku rozpoczęła obławę za napastnikiem. Nie są znane jego personalia oraz motywy działania. Na ten moment nie ma również oficjalnych informacji na temat tego czy ofiara i nożownik znali się wcześniej.

 

– Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, kim jest mężczyzna i jakie są powody jego zachowania – przekazał asp. Dutkowiak.

 

Kobieta została ze sowimi obrażeniami przewieziona w stanie ciężkim do szpitala. Nie ma informacji na temat tego czy jej stan się poprawił.

 

Na miejscu pomocy kobiecie miał udzielić 17-letni Dawid. Jak relacjonował dla TVN24, mimo zbierającego się tłumu, nikt nie decydował się od razu pomóc rannej 59-latce.

 

Źródło: tvp.info ; tvn24.pl

Fot.: Max Pixel
Komentarze

Kraj

Świat