Atak na wiecu wyborczym. Są zabici i ranni!

Niestety po raz kolejny doszło do samobójczego zamachu terrorystycznego. Sprawca przeprowadził atak w biurze jednego z kandydatów w wyborach parlamentarnych podczas trwającego tam wiecu wyborczego. W wyniku zamachu osiem osób zginęło, a dziesięć zostało rannych.

 

Do tragedii doszło w miejscowości Laszkargah, będącej stolicą afgańskiej prowincji Helmand, znajdującej się na południu kraju. Zbliżające się wybory parlamentarne w Afganistanie wywołują sporo emocji i obaw o ataki ze strony talibów oraz Państwa Islamskiego. Obydwa te dżihadystyczne ugrupowania dodatkowe rywalizują między sobą. Wybory zaplanowane są na 20 października. Islamiści wzywają ludzi do zbojkotowania tego wydarzenia.

 

W ramach dzisiejszego krwawego ataku, terroryści wzięli sobie za cel biuro Saleha Mohammeda Aczekzaja. Udało mu się przeżyć, jednak odniósł rany podczas zamachu. Biuro, w którym trwał jego wiec znajduje się w prowincji Helmand, w której dochodzi do zaciekłych walk pomiędzy talibami a siłami bezpieczeństwa Afganistanu. Ta część kraju znajduje się przy granicy z Pakistanem.

 

Dzień przed przeprowadzaniem zamachu, talibowie wezwali Afgańczyków do niepójścia na wybory oraz ogłosili swoje żądania dotyczące wycofania obcych sił, co ich zdaniem jest jedyną drogą do zakończenia trwającej już od lat wojny.

 

 

Źródło: tvp.info

Fot.: Wikimedia Commons

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat