Atak na kościół we Francji! Sprawcy pozostawili napis „Allahu Akbar”

Zaatakowany kościół znajduje się we Francji, a dokładniej w Orleanie. Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach. Sprawcy postanowili dodatkowo pozostawić na murach budynku kościoła pozostawić napis „Allahu Akbar”.

 

Nie jest to pierwszy atak na katolicką świątynie w tym kraju. Dwa lata temu 26 lipca, w czasie odbywających Światowych Dni Młodzieży, w Normandii dwóch młodych dżihadystów zaatakowało Kościół podczas nabożeństwa. Zginął wówczas 85-letni ksiądz Jacques Hamel, którym napastnicy podcięli gardło.

 

W przypadku ataku do jakiego doszło wieczorem, w ostatnią środę na terytorium Orleanu, sprawcy dopuścili się podpalenia kościoła św. Piotra. Wszystko wskazuje na to, że również ten czyn motywowany był radykalnym islamem. Pożar został na szczęście szybko ugaszony przez strażaków. Konstrukcja budynku nie została naruszona, jednak wyposażenie świątyni zostało niestety zniszczone.

 

Jak informuje francuska organizacja Christianophobia, w okresie od stycznia do maja bieżącego roku, na terytorium Francji doszło aż do 128 aktów wandalizmu wymierzonych w kościoły czy też innych incydentów motywowanych wrogością do społeczności chrześcijańskiej.

 

W 2017 roku zapadł wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu za niszczenie znajdującego się w Rennes-le-Château kościoła św. Marii Magdaleny. Winną była wówczas muzułmanka znana jako „Kenza”.

 

Źródło: ndie.pl
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat