Atak 19-letniego nożownika we Francji!

Do zdarzenia doszło we francuskiej miejscowości Periguex, położonej w północno-zachodniej części kraju. Sprawca ataku był człowiekiem oczekującym na przyznanie azylu we Francji.  19-letni nożownik ranił 4 osoby, z czego jedna jest w stanie ciężkim. Napastnik został obezwładniony i trafił do aresztu.

 

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałkowy wieczór. Pochodzący z Afganistanu 19-latek zaczął wówczas atakować znajdujące się pod jednym z domów samochody. Kierownik pogotowia ratunkowego Jean-Jacques Girard, kierownik ośrodka pogotowia ratunkowego, stwierdził w rozmowie z regionalnym dziennikiem „Sud-Uest”, że mężczyzna był widziany podczas „kopania nogami i walenia pięściami w jeden samochód, a następnie drugi”. Sprawca całego zajścia miał też zaczepiać kobiety kierujące przejeżdżającymi pojazdami.

 

Zdaniem przedstawicieli miejscowych władz, Afgańczyk był znany z problemów psychicznych. Podczas dewastowania przez niego aut, zareagować postanowili dwaj sanitariusze, którzy widzieli to zajście. Starali się oni uspokoić młodego mężczyznę, jednakże ten wszedł do domu i wrócił uzbrojony w nóż. Zaatakował on nim ratowników, zadając im rany w szyje oraz głowy.

 

Następnie napastnik zaatakował dwóch braci mieszkających obok niego. Mają oni 68 i 64 lata. Jeden z nich ma przebite płuco, drugi zaś trafił do szpitala z ranami kłutymi pleców. Nożownika obezwładnił jednak jeden z braci, któremu pomógł przy tym przechodzień, pochodzący jak się okazało z Kamerunu.

 

Funkcjonariusze policji aresztowali 19-letniego Afgańczyka, jednak wykluczony został motyw terrorystyczny w przypadku dokonanego przez niego ataku z użyciem noża. Mężczyzna miał być w trakcie zdarzenia pod wpływem alkoholu.

 

 

Źródło: rp.pl

Fot.: Flickr

 

 
Komentarze

Kraj

Świat